Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A büdös poloskát hogyan...

A büdös poloskát hogyan lehetne kiírtani?

Figyelt kérdés

Tavaly, illetve tavaszig rengeteg volt. Még télen is pedig reménykedtünk, hogy megfagynak.

Szerencsére nyáron eltűntek, viszont egy-két hete újra előkerültek. Ma délután szellőztettem. Mostanáig 11 db poloskát löktem ki a szobából. Iszonyú büdös van már. Reggel az egyik fiókomban is mászott egy. Annyira undorító. Mivel lehetne irtani őket??



2020. szept. 16. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem ne is mondd. Olyan aldehydet bocsátanak ki, amit a hullák konzerválására is használnak. Halálszag van a szobában, pontosabban olyan érzés mint egy bomló tetem keveréke valami égett szaggal.

Akkor is büdösek, amikor nem piszkálom őket. Napok óta nem tudtam beazonosítani az elvisehetetlen bűz forrását, utána láttam, hogy legalább 10db ilyen ocsmány lény vegetál a függönyön.

Nem tudom mit lehet tenni, de kiakaszt és hányingerem van már a bűztől.

2020. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nálam ugyanez!! Holnap nem fogom kinyitni az ablakot mert ez szörnyű. Eddig 13 db volt. Kezdem unni. :( Neten olvasgattam erről, de nem nagyon van ellenszer ahogy látom.
2020. szept. 16. 21:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Én sem fogom kinyitni... ráadásul nálam csőtörés volt, és muszáj szellőztetnem, de még az sem annyira erős, mint a poloskabűz :D

Én azt olvastam neten, hogy ősszel indul meg az invázió, úgyhogy fogalmam sincs, mit lehetne tenni. Próbáld ki sztem te is azt, hogy a folyosón keresztül szellőztetsz, kinyitod több helyen az ablakot és kereszthuzatot csinálsz.

2020. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kertesházban lakok, szóval nálam még ez sem opció. :(
2020. szept. 16. 21:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Éjszaka még találtam egyet, reggel meg hatot!! A hányinger kapott el komolyan mondom!
2020. szept. 17. 07:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Raidnek van rá spray-e! Nem volt eddig egyébként, idén láttam először, amúgy csótányirtó jó rá, valszeg a Raid is valójában csótányirtót ad el! Mindenesetre én egy nagy csipesszel megfogom, abban a pillanatban összeroppantom és kidobom az ablakon. Nyaralóba meg betudnak menni, míg nem cserélem a nyílászárókat, az ágyneműtartóba szoktak letelepedni. Tavaly két lapáttal vittem ki, télen vegetálnak, simán kisöpörhetőek, kaptak egy kis grillgyújtóst meg egy szál gyufát. Öld meg mindet, még ha büdös is! Másképp nem megy, ha csak kidobálod, túléli, akkor szaporodik. Nem dögölnek meg télen, ez egy tévhit, az őshonos az eleve ennél hidegebbekhez szokott, mint ami mostanában van, az ázsiai meg ugyanúgy 4 évszakos helyről származik!
2020. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

A rovarirtó nekem bevált. Van kifejezetten poloskairtó, de ami a csótányt képes elpusztítani az kb. mindent.


Itt egy cikk a témával kapcsolatban, hátha találsz valami hasznosat benne: [link]

2020. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6: Ölöm őket rendesen, csak nagyon büdös van a szobában.

2 lapáttal.. hú az nem semmi. Jézusom.

Köszönöm a tippet! Holnap megnézem a csótányírtót!


#7: Hú köszönöm! Elolvastam a cikket. Az a házi csapda is szimpatikus nekem. Már bármit bevetnék csak megszabaduljak tőlük. Tegnap az volt a baj, mind a két ablak nyitva volt kb egész nap a szobában. Akkor jöhetett be az a rengeteg. Ma jobb lett volna a helyzet, míg bele nem néztem a laptop táskámba amiben 6 db volt tegnap óta. Fúj!! Pedig én nem írtózom a bogaraktól, pókoktól sem. De ez már undorító.

2020. szept. 17. 21:40
 9/15 anonim válasza:
Telejsen átérzem a helyzeted. Világéletemben bogaras voltam a pókokat szabad kézzel fogdosom, de ezektől a dögöktől falra mászom.
2020. szept. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Laylah ***** válasza:
100%
Szúnyogháló nem opció?
2020. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!