Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kaparászást hallok a falból,...

Kaparászást hallok a falból, főleg éjszaka, ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja éjjelente olyan hangokat hallok az egyik szomszéd felől, mintha a falban közlekednének valamik. Ilyen súrlódás hang is van, kb mintha egerek vagy nagyobb bogarak lennének, de igazából nem tudom. Beszéltem a szomszéddal, ő nem hallja, bár nála mindig megy a tévé, éjjel is. Ez egy budapesti társasház, tégla, belváros.

Milyen állatok vagy bogarak vagy akármik mehetnek így be a falba?

Ja, és ez nem az ablak mellett, vagy nyílászáró környékén van hanem a szoba közepén. Próbálom megtalálni honnan indul, de az ablak felől semmit nem hallok :/ Hova kell ezzel fordulni? Volt már veletek hasonló?

Eléggé parázok, főleg hogy ha találnak valami kijáratot akkor ellepik a lakást...



2021. júl. 5. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egér vagy cserebogár szerintem a legesélyesebb, de persze még sok minden lehetséges.
2021. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egér.
2021. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Egerek lesznek. Valahol (belül, vagy kívül) van lyukuk. Annak közelébe tegyél mérget, de ha elpusztul az egér, nehogy a macskának add, mert az is elpusztul. Jó még a lyuk mellé a ragacs is, amihez hozzáragad. Jó tudni, hogy az egér legtöbbször a fal tövében közlekedik és csak ritkán megy el tőle (pl. lakmározni).
2021. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ohh, azt kihagytam hogy második emelet... Az ajtó felől nem láttam semmi lyukat, csak a szellőző de az zárt, megnéztem és nincs a rácson semmi rés. Ablakból kinéztem ugyan, de ott sem látok semmit 😥 Nincs fa, másik fal vagy bármi ilyen ami közel lenne a ház falához kint.

Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 5. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az alattad és fölötted lakót is, hogy ők is hallják-e.
2021. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Egér, cserebogár, patkány, csak vályogfalva tud belefúrni.

Éppenséggel lehet egér a téglalakásban is az emeleten, (ismerőshöz a padlásról ereszkedtek le) de nem a falban.

A szomszéd mocorog a fal túloldalán, csak te hallod úgy, mintha a falból jönne. Vagy nem tudom...

2021. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Uuu az alattam fölöttem lakó ötlet jó, igazad van, ez eszembe se jutott, köszönöm :)

Ugyanaz a bácsi lakik mellettem, én meg kb 9 éve vagyok itt, ez a valami meg teljesen új. Lehet ő gágyult meg és csak szivat, de ezt azért erősen kétlem.

Attól tartok hogy a végén csótány lesz... ezekben a házakban (is) összevissza mennek a vízcsövek, meg ki tudja még milyen járatok vagy lyukak vannak a falakban :/

Ebben az esetben kit érdemes hívni? Pl akik írtással foglalkoznak azok kijönnek megnézni?

Egyébként teljesen normális a ház, tiszta, szemétledobó sose volt.

Van két macskám, szóval ha a lakáson belül lenne akkor azt megmutatták volna, őket jobban féltem ettől mint magamat :(

Köszönöm a válaszokat nektek is!

2021. júl. 5. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!