Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet kiírtani a...

Hogyan lehet kiírtani a csótányokat?

Figyelt kérdés

Kellemetlen téma. Az a helyzet, hogy kaptam egy elég koszos mikrót olyan másfél évvel ezelőtt, ami se belül, se kívül nem volt kitakarítva. A konyhapulton volt, és hát mikor ki akartam végre takarítani (1-2 hónappal később), akkor láttam meg a csótányokat alatta/benne. Azóta a konyhából sikerült őket kiűzni, de az előszobába rendszeresen megjelennek, minden másnap reggel látok kb 1-2 tetemet (rosszabb esetben még élőt). Be van az egész előszoba pöttyözve csótányírtóval, de nem igazán segít, pedig elvileg olyat vettem ami másnak beválik. Nincs semmilyen bútor az előszobába, az egész tök üres, és kb 1m2 az alapterülete. Egyedül a linóleum kezd 1-2 helyen feljönni, max oda tudják magukat befészkelni, de ott is van méreg. Végre 3 napja nem volt egy se, erre ma reggel rögtön 3mat is találtam. Annyiból hibás vagyok, hogy nem szoktam rögtön levinni a szemetet, van amikor 1-2 napig ott áll az előszobába, meg a mosogatást is néha elhúzom, amikor már nagyon fáradt vagyok, mert elég sokat dolgozok. Régen amúgy a fürdőbe is voltak, de már ott se találok 1-et sem. Ami viszont kellemetlen, hogy a lábtörlőmön is rendszeresen megjelenik 1-1, így vagy az ajtó alatt másznak be, vagy csak ott kiszöknek.

A lépcsőházba amúgy tuti van másnak is, mert benéztem a vízóra szekrénybe és tele van tetemekkel. :/ Ez így lefestve elég undi.


Szóval a nagy kérdés: mivel lehetne a réseket betömíteni és mivel lehetne a bogarakat kiírtani?


2022. jún. 6. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

A legtöbb panel tele van csótányokkal, csak nem minden lakót érdekel.

Teljesen kiirtani lehetetlen.

[link]

2022. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 nm előszoba? Ez érdekes.


Szóval az összes cső körüli lukat hangyasavas szilikonnal tömítsd. Ha elmész otthonról, akkor egy jobb ózongenerátort kapcsolj be a konyhában, fürdőben, vagy bárhol, a lakásban minden élőlény kipusztul.

Ezt ismételd hetente. 1 óra üzem elég.

2022. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
kb sehogy a probléma hogy minden lakonak együt kéne fellépnie ellene ami nem szokot müködni.
2022. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

A paneltelepeken csótány szempontjából csak kétféle lakás létezik.

1. Amelyikben van.

2. Amelyikben letagadják, hogy van.

2022. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Én laktam 17 évet panelben, és egy se volt. Miközben a munkahelyemen csordákban jártak.

Ott a profi rovarirtók jártak pár havonta, a fal mellett körbepermeteztek minden helyiséget, nem volt szabad felmosni egy hétig, de a csótányok száma nem csökkent soha észrevehetően.

Utána vagy 6 évvel azután, hogy odamentem dolgozni, hoztak néhány ragasztós csalit. Az pár hét alatt eltüntette őket, és azóta se volt egy se. A márkára már nem emlékszem, rég volt, meg igazából nem is hittünk benne, mert addig se működött semmi, úgy voltunk, hogy miért pont ez a pár doboz működne.

2022. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Azért még a körbeszigetelést is kipróbálom a csapdák mellett, amúgy is elég sok helyen vannak rések, ne legyenek. :D
2022. jún. 7. 17:49
 7/14 anonim válasza:
Nálunk is panel és néha megjelenik egy-egy darab. Nem tudom mit lehetne tenni. Közösképviselőt egyszer kérdeztem,azt mondta kérdezzem meg a többi lakót... Előtte is panelben nőttem fel ott nem volt.
2022. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Előző vagyok. Nagyon-nagyon zavarnak már..
2022. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nem értem miért kell beszélni másokkal még ha nem is vallják be valószínűleg máshol is van..
2022. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én Pest Tech gélel kiirtottam.
2022. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!