Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi lett a fügefával? Pókhálós...

Mi lett a fügefával? Pókhálós apró fekete ponntokkal.

Figyelt kérdés
Hullanak le az éretlen zöld fügék és a leveleket belepte valami nyálkás pókhálós cucc, amiben rengeteg fekete pont van. Lehetséges, hogy ebből hernyók lesznek? Rettegek a pillanattól, ha ez mind kikel... Mit tegyek?

2014. aug. 1. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fotó, mezőgazdasági bolt, permet. Gyorsan.
2014. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

kép róla:

[link]

2014. aug. 1. 11:53
 3/11 A kérdező kommentje:
itthon van decis és pirimor. De azt írják, hogy Magyarországon nem lehet a fügét permetezni, mert még nincs rá engedélyezett permetszer. Ha befújom decissel és utána nem esszük meg a fügét az működhet?
2014. aug. 1. 11:54
 4/11 anonim ***** válasza:
A képet a boltba vidd, fognak adni rá szert. Nekem a fügén fehér bevonat lett, valami moly szövi, a lepkék kicsik és szürkésfehérek, én kaptam rá Karate nevű szert, ami teljesen rendbe hozta.
2014. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos itt a faluban egy bolt van és ott sem értenek a növényekhez, festékbolt, de árul növényvédő szereket. Nem nagyon bízok bennük.
2014. aug. 1. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok többet segíteni. :-( A nyálkás pókhálós cucc az nem a lisztharmat? Még ez jutott eszembe...
2014. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, több fórumban feltettem a kérdést, úgy néz ki ligeti moly lesz, de nagyon hasonlít a pókhálós almamolyra is. Lepermetezem minden esetre, mert nagy fa és nem szeretném ha ezek még jobban elszaporodnának itt más gyümölcsökön is. Idén nem eszünk fügét. :(
2014. aug. 1. 20:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor tuti jó lesz a Karate 2.5 WG ! Most megnéztem a papírját, és ezerféle moly ellen és tetvek ellen is jó, azt írja, széleskörű kártevő irtó gyümölcsökre és zöldségekre. Ha segít valamit, nekem azt mondták, h 3 liter vízben oldjam a tasakot, így is tettem, jó alaposan lepermeteztem, a körülötte lévő egyéb bokrokat is, és hatott.
2014. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom, a 4. válaszban említett boltban se sokat értenek hozzá. :)

A leírás szerint amerikai lepkekabóca lehetett, azt már én is láttam fügén.


Az itteni esetben viszont tényleg valami szövőlepke.

A Decisnek gyümölcsökre 7 nap az ÉVI-je, tehát egy hét múlva eheted.

2014. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nem tisztem védeni az ismeretlen nénit a boltban, de akár értett hozzá akár nem, mégis elmúltak azok a fehér izék a fügéről, és azóta se jöttek elő. A kis szürkésfehér molyokat sem látom azóta (amik tuti nem kabócák voltak).
2014. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!