Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A füge pici levelein már most...

A füge pici levelein már most ott van a szövőlepke? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Épp hogy kijöttek a füge ágain a kis levelek, már lukacsosak, és ott vannak a szövőmolyok rajta. Most permetezzem le valamivel vagy vágjami ki az egész bokrot, nem tudom mit tegyek? Tavaly semmi füge nem termett rajta, mert az összes levél lukas volt.
2015. ápr. 27. 19:34
 1/7 A kérdező kommentje:

alakra kábé ilyen lepkét láttam, 1 cm-es:

[link]

de a színét nem láttam, csak hogy sötét, barnás és biztosan nem fehér.

2015. ápr. 27. 19:38
 2/7 anonim ***** válasza:
A termés nem nagyon függ össze a levél rágásaival, de ha ennyire korai a probléma, akkor ez is megeshet. Persze, le kell permetezni. Én simán lenyomom a többi fával együtt, főleg ha az első termés - ahogy az idén is - lefagyott. Amik most borsó méretűek azok már a második, őszi hullám gyermekei.
2015. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Amik most borsó méretűek azok már a második, őszi hullám gyermekei."

Ezt miért kellett most itt??

A második termés nyár közepétől kezd megjelenni, az új hajtásokon. Az áttelelt hajtásokon növő az első (nyári) termés.


A termés mennyisége nem nagyon függ össze a lyukas levelekkel.

Permetezd le, és kész. Ha kivágod, akkor nem lesz termés, nem tudom, mennyire belátható a dolog.

2015. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vettem rá permetszert, este lefújom. Azt én is tudom, mikor terem a füge és melyik az első és melyik a második adag. Tavaly az első adag júniusban lehullott, mielőtt beért volna, pedig nem volt fagy, a második adag pedig nem ért be. Lehet hogy nem alkalmas hely, ahova ültettem, talán nem elég védett vagy nem süt eleget a nap rá, mert már 8 centi vastag törzsei vannak, 3 méter magas, de csak 2 éve volt rajta pár szem érett füge.
2015. ápr. 30. 11:40
 5/7 A kérdező kommentje:

a leveleket ilyennek képzeljétek, csak ennél még sokkal lukcsosabbnak:

[link]

2015. ápr. 30. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első termés jó része majdnem mindenhol le szokott hullani, fórumokon sokan panaszkodnak erre. Szerintem az egyenetlen vízellátás lehet az oka.

A második termés viszont nálam 10 évből 9-ben beérik, pedig a ház északi oldalán van a bokrom, ősszel az alacsonyabban járó nap miatt már nem sok napot kap. Ha van helyed, próbálj ki egy másik fajtát talán.

2015. máj. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam az első termés lehullásáról, mert az anélkül is lehullik nagy arányban, hogy van szövőlepke vagy nincs. Gondolom így érthető.
2015. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!