Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Burgonya bogár ellen van...

Burgonya bogár ellen van valami hatékony szer?

Figyelt kérdés
Jelenleg forgalomba lévő Spilán,Nospilán szer szerintem alkalmatlan erre a célra.Már a tasak tartalmát em 40 liter vívben hanem 1 literben oldottam fel meg is öli a bogarakat de három napnál tovább nem hatékony így sem és nem akarok fölöslegesen mérgezni ennyi.Ha van valami jó megoldás szivesen elfogadom.
2015. jún. 29. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre szolgált annak idején a DDT a Hungária Matador nevű készítmény formájában. Sajnos gyakran kell permetezni, mert a petékből folyamatosan kelnek ki a lárvák. Állítólag a gyöngytyúk hatékonyan eszi a bogarakat. Lehetséges, hogy enyvoldat kipermetezése is hatékony lehet, magába zárja a rovarokat (kaktuszok esetében beválik).
2015. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Cigarettacsikket egy dobozban,vízben áztatsz amíg kicsonyás nem lesz. Jó gusztustalan. Feloldod vízben a "masszát",előtte a papírt,füstszűrőt kiszeded!! Lefújod!


El fognak tűnni! Ez a legolcsóbb és leggyorsabb.

(Édesapám téeszben volt vegyszerkeverő. )

2015. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Actara/Decis/Karate/Mospilan szerek mind beváltak, Karate és Decis szer nem felszívódó ezek közül de hatásosnak bizonyultak.


Rezisztencia kialakulása miatt mindenképpen kell váltogatni a hatóanyagot.

2015. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Cigicsikkből a nikotin nem ázik ki, ami utána a permetezés során a talajba kerül, és a növény felveszi?

Lehet, hogy bogarak ellen hatékony, de ha a haszna mellett kárt is csinál, akkor mégsem olyan jó.

Csak azért kérdezem, mert nem hallottam még ezt a módszert. Nekem is van krumplim, igaz csak kiskerti mennyiség, de szerencsére nincs bogaram.

2015. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Actara már nem kapható,kivonták .Legfeljebb ha matadt még valahol .
2015. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az Actarát nem vonták ki! A por változat gyártását szüntették csak meg, az új folyékony (SC) formája a mai napig kapható, a hatóanyag ugyanaz!
2015. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az aktara az nagyon jó szer és tudom hogy nem vonták ki csak nem adnak csak olyanoknak akinek van erre engedélye(Vizsgája).Próbáltam már ilyen módon is beszerezni de a vállalkozónak azt mondták hogy jelen pillanatban(EZ MÁR HOSSZÚ IDEJE ÍGY VAN)nem kapható és a Spilánt javasolták.Ez semmi szer és egyáltalán nem hatékony, drága és a sokszori permetezés az olyan mint az előtte író válaszában a nikotin tehát nem nagyon van megoldás!Egyébként megjegyzem a Magyar gyártmányú szerek jók voltak csak az EU betiltotta vagy engedélyhez kötötte nem vol jó nekik hoy a saját termékünk fogytt.FEL VAGYOK HÁBORODVA többed magammal.
2015. jún. 30. 08:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A Spilánt és a Mospilánt kb 10-15 liter vízben kell feloldani (a 4 grammos tasakot) és ha paradicsomra 5 nap a várakozási idő, akkor reális, hogy 3 napig védi a krumplit. Amúgy ez egy felszívódó szer, tapadsáfokozóval kell kiszórni, ha nincs bordóilé, vagy valami lúgos kémhatású más szer a tankban. Mivel 50 éve ugyanott veszem a permetszereket, nekem (ezek szerint megszokásból) az Actarát is kiadják, 5 ml-es ampullázott verzió fut mostanság.

A dohányból kiáztatott nikotinos permetezést azért nem mertem sosem kipróbálni, mert gőzöm nincs milyen tömény lesz, és mellé fogalmam sincs, hogy melyik növényen milyen várakozási időt kelle tartani. Az unokáimat meg nem akarom még csekély mérgező hatásnak sem kitenni.

Osztom egyébként a kérdező véleményét, hogy kemény lobbiérdekek mentén az erősebb kutyák permetszereit propagálják, jó drágán. Én is szerettem például a Bi58-at, meg a Fundazol50-et, de már a múlt... nekem sem tudnak szerezni a gazdaboltban, azt mondják menjek át Ukrajnába, ott még mind a két szer kapható.

2015. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kicsit lassú vagyok, de ha debreceni vagy, akkor tudok segíteni esetleg és viszek neked Actarát, ha megírod, hogy hány darab kellene.
2015. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Actarát pl. nálunk is kiadják...sőt minden szert....érdemes több gazdaboltot "bejárni"...hátha szerencsével jársz..
2015. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!