Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi most ez a rengeteg darázs?...

Mi most ez a rengeteg darázs? Nálatok is van? A nagy meleghez lehet köze? Az ablakaim sarkában millióan vannak.

Figyelt kérdés

Nincs repedés a falban, nem csinálnak fészket sem, de odagyűlnek a sarokba.

Nincs minden ablakon szúnyogháló, és ahol nincs, ott be is jönnek, ott vannak a függöny és az ablak között mindig.

Mit csináljak velük? Hiába fújok oda bármit, akkor hirtelen elmennek, viszont annyian vannak, hogy fújni se nagyon merek, mert egy pillanat alatt 50-en kezdenek el 50 irányba repülni.

Meg ez ugye szabad levegő, kert, bármiféle vegyi anyag egy pár óra alatt elillan, és visszajönnek.

Gyógynövényt ne is írjatok, ezek annyian vannak, meg ugye minden ablaknál, hogy ilyen kis praktika nem hatásos.



2015. aug. 8. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2 oldalú ragasztót logass fel, kend le cukorral bár helyen, egy idő után az összes belefog ragadni, és ott szárad el, van külön ilyen legyfogo ragadós csík, biztos az is jó, a lényeg, hogy valami kell ami oda csalja,szorp,cukor hasonlók.
2015. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát én pont elhajtani akarom őket, nem odacsalni.


ha kiteszek valami cukros dolgot, még az is idejön, amelyik eddig nem volt itt.


meg van 8 ablakom, annak 16 sarka fent, akkor most 16 helyre kellene ragasztót vennem, azért egy vagyont sem akarok elkölteni erre.

2015. aug. 8. 18:11
 3/15 anonim ***** válasza:
A ragasztó kb 500 forint és van rajta vagy 20 méter mindenhova raksz egy 20 centis csíkot, gondolom a háztartásban meg van cukor vagy szorp.
2015. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekes, hogy fészek nincs a kozelbe. Nem tudom miért gyulhettek oda.
2015. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ilyen ragasztót nem ismertem, ami 20 m lenne és mindkét oldala ragad, akkor hogy van feltekerve?

kis barna dobozkát tudok, amiből kihúzom a ragacsot, de az 100 ft körül van 1 db.

ragasztócsíkot is láttam ma a boltban, az 80 ft volt, de nem hogy 20 méter nem volt, hanem még 30 cm sem.


az általad írt 20 m-esnek mi a neve, márkája?


cukor természetesen van, de írtam, hogy nem akarok még több rovart idevonzani.

2015. aug. 8. 19:24
 6/15 anonim ***** válasza:
az a ragadós légyfogó szalag nálam semmit nem ért, 1 légy nem ragadt bele eddig, de majd kipróbálom hogy szórok rá cukrot
2015. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Így kérd, hogy kétoldalú ragasztó, tekercsbe van, hiszen mind a két oldaláról le kell húzni egy vékony fóliát és utána már ragad, háztartási boltban szerintem van, ha nincs akkor műszaki bolt, márkát sajnos nem tudok mondani.
2015. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ok, így rákeresek,


nálam a barna is hatásos, minden helyiségben van egy, van is rajta bőven légy. csak nem valami dekoratív. de mit számít, ha megfogja a legyet.

2015. aug. 8. 21:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Biztos van fészek, ha ennyire gyülekeznek. Valahol a tető alatt, cserepek között, stb. Amúgy ilyenkor darázs főszezon van :-) Ha a lakásból kiárad valami jó illat - lehet légfrissítő, vagy épp a gyógynövényes illatosító - arra is jönnek!
2015. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

a tető alatt lehet fészek, azt nem tudom, de akkor is mit keresnek minden ablak sarkában?

a szagokat nem tudom megszüntetni, főzök, zuhanyzunk, stb. ezeket nem iktathatom ki.

sajnos olyan tetőnk van, hogy sehol sem lehet felmenni a padlásra, azaz nincs is padlásunk, hogy oda tennék valami riasztó anyagot. kívülről benyúlni a tető alá meg nem merek, lehet ott is vannak ezren.

2015. aug. 9. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!