Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nálatok is vannak egerek?

Nálatok is vannak egerek?

Figyelt kérdés
A falban hallom őket már megőrülök tőlük.A falból kijöhetnek?Töméshàzban lakunk.

2015. dec. 4. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
2015. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Valami kis foxi kellene neked, vagy egy megtermett kandúr, amelyik elkapja őket...
2015. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

egerészni csak a nőstény cicák jók, a kandúr az lusta.

ellenben a nőstények képesek egész nap "kiülni" még elő nem jön az egér.

nálam minden évben van egér, én már megszoktam hogy éjjel kaparnak és rágják a vakolatot.

most már annyira nem érdekel, hogy ha felébredek és hallom a kapirgálást, simán vissza alszok.

volt olyan, hogy egy éjjel 6 egeret is fogtam egérfogóval, gondolhatjátok mi megy itt :D

egyébként rendes tégla házban lakom, csak a lábazatnál sikerült átrágniuk valahol a beton alap és a falazat között magukat, ezért jönnek be rendszeresen ha jön a hideg.

eddig sajnos nem sikerült kideríteni, hol tudnak bejönni a kis szemetek.

egér ragasztó bele párszem dióbél elég hatásos szokott lenni nálam.

2015. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

"egerészni csak a nőstény cicák jók, a kandúr az lusta. "

Haaat, nemtudom. Nekünk pl a nösteny cicank körül ott ugralt az eger, csak leste, anyamnak meg 2 kandur macskaja egeret, patkanyt is megfog. Sztem nem lehet igy altalanositani..

2015. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.És van arra esély hogy àtràgjàk a falat és bejönnek?Mert attól félek igazàn.Amig a falban vannak vagy a padlàson addig nincs baj.
2015. dec. 4. 23:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak. Régen amikor még élt a Spániel kutyusom ő simán megfogta őket és nem viccelek ezzel ez így volt. Van nőstény cicám is ő is megfogja őket de nem mindig mikor milyen a kedve. 2 éve nem él sajnos a spánielem azóta elég sok egér van a házban, nálam főleg a parketta alatt és a beépített bútorom mögött szokott zaja lenni. Tavaly egy egér úgy nyár végén csinált nekem egy jó 30 ezer forintos kárt abból 10 ezer forint a számítógépem tápkábeleit rágta meg fogalmam nincs hogy került be a gépházba de szerencsére nagyobb kárt nem csinált. A másik az autómba is okozott kárt amikor szépen elrágott pár kábelt amivel okozott kisebb elektromos hibát ami nem volt vészes de elég sokba került mire helyrehozták nekem. Akkor vettem 2db ultrahangos egérriasztót darabja 12 ezer forint de ennyit megért mert azóta nincs bajom az egerekkel.
2015. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És tényleg hatàsos?Mert mi vettünk tavalyelőtt de semmit nem ért.Leírnàd a tiéd milyen típus,mi a neve?
2015. dec. 4. 23:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Parketta alatt, falban, födémben, padláson egerek?

És ti ezt hogy toleráljátok?


Én egy 89 éve épült téglaházban élek, falun, ősszel természetes, hogy az egerek megindulnak a védettséget nyújtó épületek felé.

De van két macskánk, így se a pincében, se a garázsban, se a házban nem találkoztam egérrel (a házba nem jöhetnek be a macskák, de mivel megfogják már előtte a rágcsálókat, így ott sem jelennek meg). Ők megfogják, leteszik a lépcső elé, a döglött egeret meg kidobom.


Nem tudnám elviselni a kaparászást még 15 percig sem, nem még tovább.

2015. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos én is nehezen bírom,szó szerint egérfóbiàm van ha hallom őket aludni se tudok.Mostmàr tudom kell egy macska.
2015. dec. 5. 10:03
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

elég csak az állatvilágban megnézni, hogy pl. a hím oroszlánok mennyire vadásznak a zsákmányra, annyira hogy semennyire.

mindig a nőstény nagymacskák végzik a piszkos munkát, ugyan ez érvényes a háziasított cicákra is.

nyilván a kandúrok is vadásznak egérre, mivel már nem a "vadon törvényei" szerint élik az életük, viszont tapasztalatból mondom hogy egy nőstény cica sokkal szemfülesebb mint egy kandúr.

az egész családban (vidékiek vagyunk) mindenki azt tapasztalta, hogy egerészni a nőstények sokkal jobbak mint a kandúrok.

ezek után már mertem általánosítani, mivel a sok sok éves nem csak személyes tapasztalatok ezt mutatták.

2015. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!