Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyamban apró, fekete ugráló...

Ágyamban apró, fekete ugráló kis bogarakat látok néha. Most csak egyet láttam de nyár végén több volt. Kimostam a huzatokat de lehet inkább a tél miatt húzódtak vissza. Azt hittem eltűntek végleg. Ez mi lenne? Poloska vagy ágybogár, bolha?

Figyelt kérdés

Csípéseket annyira nem észleltem magamon. Csak alkalmanként. Ilyen kis piros nagyon viszketőeket, de tényleg ritkán. Másnak tudtam be, de most kezd gyanús lenni. Inkább csak az zavar, hogy jelen vannak. Néha olyan mintha érezném is, hogy mozognak rajtam.

Nyár végén, ilyen kis bogaracskák amik repülni tudtak is megjelentek a lámpa körül esténként,de nagyon sok. Felporszívóztam őket és visszajöttek, nem tudom ez összefüggésben van-e ezzel...

Mit tegyek vagy mire gyanakodjak?



2014. dec. 28. 16:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Amiket az ágyban találtam, azok ilyen függőlegesen laposak, nagyon aprók és megölhetetlenek, feketék. Olyan mintha valami kitinszerű külsejük lenne. Szárnynak nem mondanám, mert repülni nem láttam még őket...
2014. dec. 28. 16:56
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem poloska... ideje új ágyat venni, a mostanit meg kukázd ki.
2014. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 puskas78 válasza:
Nem ezek azok? [link]
2014. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A poloska nem ugrál, mászik, a bolha ugrál.
2014. dec. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az ágyi poloskát lekerestem google-ban én is, de nem igazán mondanám... És ha az nem ugrál tényleg akkor nem hiszem hogy az. Bolha lenne? az meg, hogy a fenébe? Azért takarítok rendesen...
2014. dec. 29. 10:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Bolha lesz az szerintem. Ne akadj ki, én is rendszeresen, alaposan takarítok, nyáron mégis volt a lakásban. A kis szemetek bárhol megbújnak. Úgy tudod meggyilkolni, hogy elkapod, 2 ujjaddal erősen összedörzsölöd, majd 2 körmöddel (pukkanásig) összenyomod. Vegyél beltéri bolhairtót, és fújj le vele mindent a szobában (ágy, matrac, szőnyeg, parketta-hézag, stb)! Én BioKill-t szoktam venni, nálunk bevált.
2014. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! most csak ilyen mezei rovarirtóspray-m van, befújom az ágyat azzal meg kimosok mindent és majd beszerzem ezt a Biokillt. Nővérem már nagyon rámijesztett, hogy volt olyan eset anno osztálytársnőjével, hogy ellepte nekik a házat és ki kellett mindent dobni és az ÁNTSZ jött ki írtani... Hát merem remélni odáig nem jutunk!
2014. dec. 29. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak rovarírtó szakemberek, akik kiírtják a bolhát is, nem kell semmit kidobni és ÁNTSZ sem kell, szerintem ők ki sem mennek írtani, csak elrendelhetik az írtást.

Ha nagyon elszapodortak, akkor inkább hívj ki egy rovarírtó céget. Szúnyogírtó spray-vel nem sokra mész, kimondottan bolhára valót vegyél.

2014. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ágyi poloska. Földi bolha lesz.
2022. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!