Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Friss vidékiek vagyunk....

Friss vidékiek vagyunk. Kitettünk ételt a teraszra, amit egy idegen macska tönkretett. Azóta idejár, keresi az ételt. Mit lehet tenni ellene? Nyáron a lakásba is be fog jönni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 13:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Semmit. A lakásba ha tud, bemegye, attól függ, mennyire félős. És igen, oda fog járni megnézni, van-e étel, mert gondolom kóbor macska és amúgy nem jut ételhez. Ha van a környéken menhely, próbáljátok meg felhívni őket, hátha lenne neki hely náluk.
2015. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 tiborciusz válasza:
63%
Hát de hogy lehet félni egy macskától? XD Ne haragudj de kicsit nevettem miután elolvastam.Amúgy dobjátok meg valamivel amitől elmegy a kedve a pofátlankodástól.
2015. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ez nem félelem. Nem szeretem a macskát alapból sem, hát még hivatlanul pofátlankodva. Nem kivánatos nálunk, az biztos. Ráadásul elég magasan van a terasz, mégis feljön. A lakásban biztos nem szeretném meglátni.
2015. dec. 6. 13:32
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

A macskák ilyenek. Még kóbornak sem kell lennie. Vidéken szabadon vannak, és meg is van mindnek a territóriuma, amit naponta többször végiglátogat.


Amit tehettek:

- kaját úgy raktok ki, hogy ahhoz ne tudjon hozzáférni, vagy nem raktok ki

- vesztek egy kutyát

- vesztek ún. macskariasztó folyadékot, ami nem tudom mennyire hatásos (ki kell próbálni), de talán arra elég, hogy a teraszt elkerülje

- vegyetek egy jó minőségű, messzire hordó vízipisztolyt és azzal lespriccelni amikor meglátja bármelyikőtök. A vizet szörnyen utálják és úgy talán elveszitek a kedvét a túl sűrű látogatásától.

2015. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó ötletek ! Főleg az a folyadék tetszik. Biztos nem kóbor macska, mert szép, gondozott. De a jobb és bal szomszéd is üldözi, mindig hallom a sisegést.
2015. dec. 6. 14:45
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Én se vagyok egy tapasztalt földműves, de szerintem ha mindenféle ételt raktok ki a teraszra, és tárva-nyitva hagyjátok az ajtókat, akkor sokkal rosszabbak fognak beköltözni, mint egy macska. Bár persze ízlés dolga, én a macskát jobban szeretem, mint a hangyát, csótányt, egeret, patkányt, besurranó tolvajt. Szóval szerintem ne rakjatok ki hozzáférhető módon ételt sehova, és csukjátok be az ajtót.
2015. dec. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Tanuló pénz volt. Különben pár doboz kocsonya volt, és egy kis tál töpörtyü. Különben elég diszkrét volt a macska jancsi, mert csak az egyik kocsonyát barmolta szét, és kb 4-5 db töpit vett ki. Az ott volt szétharapdálva a kövön.A kocsonyáról a zsirt nyalta le. A többi dobozhoz nem nyult.
2015. dec. 6. 15:41
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

Egy cicus mint kártevő? Na ne már... :D

Igen, a macskák már csak ilyenek. Ha finom falatokat találnak valahol, egy darabig reménykednek, hogy az élmény megismétlődik. Ha többet nem tesztek ki ételt a teraszra, vagy legalábbis nem úgy, hogy hozzáférjen, akkor idővel el fog maradni.

2015. dec. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Mindig csodálkoztam, amikor társaságban arról beszélgettek, hogy kiszökött a kutya, vagy a macska, vagy a papagáj, stb. és nagyon figyelmesen kell az ajtókat/ablakokat nyitni-zárni.

Nálunk éppen fordítva van, az állatok beszökni szeretnének a házba. Pedig sem kutyám, sem macskám nincsen. De alapvetően békés természetű vagyok, és télen például etetem a cinkéket és az itt maradó madarakat.

A környékbeli macskák is békésen kódorognak a kertünkben, és nem riadnak meg tőlünk. Ha meg valamelyik rámnyávog, hogy éhes (mert érzi rajtam az állatszeretetet és a budhizmust), akkor nézek a hűtőben neki egy kis maradékot. Cserébe az én udvaromon, és az én górémban is megfogdossák az egereket. Szóval elvagyunk. De szalonnasütéskor, vagy bográcsoláskor ételt vagy alapanyagot nem hagyok magára, és a teraszajtót is csukom, de minimum a szúnyoghálót. Szerintem szívesen szétnéznének odabent...

2015. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha most költöztetek, akkor lehet, hogy az előző tulajdonos cicája, és visszajött.

Mi is fogadtunk így be macskát, aki már előttünk ott lakott. Imádott bennünket érte.

2015. dec. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!