Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Friss vidékiek vagyunk....

Friss vidékiek vagyunk. Kitettünk ételt a teraszra, amit egy idegen macska tönkretett. Azóta idejár, keresi az ételt. Mit lehet tenni ellene? Nyáron a lakásba is be fog jönni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 13:14
1 2 3
 11/27 A.C.A.B ***** válasza:
30%
Könnyen el lehet szoktatni onnan, attól függ mennyire szelíd. A vízipisztolyvízipisztoly tenyleg hatásos, ezt tapasztalatból mondom. De ha annyira szelíd, hogy meg lehet fogni, akkor fogd meg és dobd bele egy vödör hidegvízbe. Utána garantáltan nem fog még csak a környékre sem merészkedni, amúgy ezt is tapasztalatból írtam, úgyhogy hidd el, hogy működik. Ha viszont ezek után sem takarodik el, én nem szórakoznék állatmenhelyekkel, hanem kézbevenném az irányítást egy légpuska formájában.
2016. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
30%

Családi házban ez természetes, fedetlenül soha ne tegyél ki ételt amúgy se, mert mindenféle bogár, egy kóbor kutya, egér vagy bármi arra járhat.

A cicának ez egy teljesen természetes viselkedése, nem őrá kell haragudni.

Főleg, amit az utolsó írt, nem találok szavakat, vödör víz, aztán légpuska...mégis mit képzelsz magadról, ki vagy te Isten???!!!!


Az ajtóra tegyetek szúnyoghálót, és úgy nem tud majd szellőztetéskor bejönni, nem mellékesen egér, patkány se stb. Bár én inkább az

2016. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
...ablakokat szeretem kinyitni, mert az ajtón bejöhet bárki. Jobb a biztonság.
2016. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát ! Már kettő jár erre. Egy szürke csikos, és egy fekete-fehér. Nem lehet megfogni, ha meglát iszkol. De talán nyáron távoltartják az egereket, és hasonló bogarakat.
2016. jan. 8. 12:20
 15/27 A.C.A.B ***** válasza:
37%
Nem képzelem magam senkinek, de ha az én ételemet megenné valami kóbor állat, és sehogy sem lehetne elszoktatni onnan, minden további nélkül kilőném, ha éppen nem lát senki. Bár ha látna valaki sem csinálna errefelé semmit. És különösebben az sem érdekel, ha ez itt nem tetszik valakinek. Amúgy nem vagyok állatkínzó, mielőtt rámfogná valami önjelölt állatvédő, sőt én sem szeretem az állatkínzókat, bármilyen meglepő is ez egyesek számára, de ha egy állat rendszeresen kárt okozna nekem, lelkiismeretfurdalás nélkül lelőném. Légpuskát úgyis tarthat bárki, még csak nem is törvényellenes.
2016. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Férjemnek felolvastam az egész levelezést, és Veled értett egyet egyértelmüen. Én sem vagyok zöld, sem állat fan, ugyhogy majd megoldjuk. A szomszéd bácsi is mondta, hogy tavaly egy galamb párt nyirt ki a macska, és ott maradtak a tojások. Ugyhogy neki sem a kedvence a dög.
2016. jan. 10. 10:20
 17/27 anonim ***** válasza:
58%
Csak tudod az a macska védtelen a te puskáddal szemben, és annyi esze nincsen, hogy neked nem tetszik, hogy megeszi a kaját, ezért, mivel az ember az értelmesebb kell az ilyen dolgokat, például étel takarásával kikerülni. Nem szándékos a részéről, egyszerűen ő nem méri fel ésszel, hogy az a te tulajdonod. Ennyi, amit még hozzá akartam fűzni.
2016. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A.C.A.B ***** válasza:
23%
Tudom, éppen ezért ajánlottam először a vízipisztolyt és a vödör vizet, hogy elszokjon onnan. Ha ez sikerül nem kell többet foglalkozni vele, senkinek nincs baja. Tehát én is adnék neki EGY esélyt. De ha olyan szemtelen, hogy csak azért is odajár akkor megérdemli a sorsát.
2016. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
60%

A "szemtelenség" emberi tulajdonság, a tudattal jár.


Állat nem lehet szemtelen.


És a szemtelen ember is, az is csak egy -azaz 1- esélyt érdemel?


Te soha nem kaptál többet? Szomorú.

2016. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A.C.A.B ***** válasza:
51%
Nálam lopásért egy ember még ennyi esélyt sem kapna, egyből feljelenteném. A macska örülhet annak az egy esélynek is. Nekem nincs bajom az állatvédelemmel, csak azzal, hogy egyre többen kívánnak több jogot adni mindenféle kártevőnek mint az embernek. Nekem például nagyjából évi fél köbméter száraz fát kell az erdőben hagynom, hogy a cserebogár, meg az egér belefészkelhessen magát télre. Konkrétan ezért van már elegem annyira a túlzott állatvédelemből. (Normális szinten még támogatom is, de ez..) Nem a fél köbméter fával van a bajom, hanem azzal, hogy ezt a fát rászorulóknak is adhatnák a tetves cserebogarak helyett. A macska pedig csak macska. Ne említsük egy szinten az emberrel olyan szempontból, hogy mennyi esélyt érdemel. Amúgy meg nagyon is szemtelen állat. Nem kellene lopnia a nála erősebbtől. Ha én látnék pl egy oroszlánt én sem állnék neki lopni tőle. De az oroszlán sem fog lopni egy elefánttól, akármi is legyen annál (márpedig az oroszlán is csak állat, neki is csak ösztöne van) tehát a macska igenis szemtelen!
2016. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!