Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mitől van ilyen büdös a...

Papics kérdése:

Mitől van ilyen büdös a szobámban?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre, hogy büdös van a szobámban. Kicsit mintha a vízre hasonlítana a szag. Volt három 2 literes vizes palack, az egyikben kb 1 éve volt víz, mind a 3-at kiöntöttem, de másnap ugyan ilyen büdös volt. Arra gondolok, hogy valami egér vagy én nem tom' mi megdöglött a szobámban.

2017. febr. 10. 20:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Vagy képzelődsz vagy valami borzalmasan szar vizetek van, mert a csapvíz szagtalan
2017. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#10 Családi házban lakom. Megvizsgáltam a falakat, de sajnos nem találtam ázott falat :/
2017. febr. 12. 11:32
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
A friss, iható csapvíz az szagtalan,de ha sokat áll melegben,akkor olyan szaga is lehet ,mint a mosatlan p-nának.
2017. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Mi egy csaladi hazba koltoztunk. Ott is hasonlo volt a helyzet. A kinti hatso falunk azott, de a szobaban nem latszott, csak erdekes allott viz szag volt. Megoldas az volt hogy kiszelloztettunk, nyaron vartunk kb egy honapot mig kiszaradt a fal, es lekentuk vizzaro reteggel.
2017. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kiderült már mi okozza/okozta?

Szerintem a köv. lehetnek:

- cserepes virág földje 'bomlik', pang (áll alatta) a víz az alátétben,

- valamilyen táskában, szatyorban, fiókban, stb. felejtett ételmaradék (banán, almacsutka, szendvics),

- főleg régebbi, több éves (padló)szőnyegben levő por(atkák) bomlanak, ill. szekrények tetején (polcain), radiátorcsöveken, csilláron áll a por, ergo állandó, kellemetlen 'porszag' van,

- elpusztult kisállat (berepült lepke (éjjeli pillangó), kismadár, egér, stb.) (Nálunk sajnos volt egy olyan, h. beszorult a szekrénysor mögé egy denevér... - úgy gondoljuk, h. nyaralás alatt történt, azért nem vettük észre, pedig panelban laktunk, de egy nagy park vett körül, teli denevérrel,

- felbontva maradt üdítő (gyümölcslé), joghurt, stb.,

- házi kedvenc alomja (cica, aranyhörcsög, nyúl, tengeri malac, stb.),

- ruhásszekrénybe betett holmik (pl. használt pulcsi, kabát, stb.),

- régebben cserét ágynemű (esetleg beleizzadtál),

- 'elöl' tárolt cipő, táska, bőrönd, amivel bele lett lépve/ ami be lett gurítva egy kis 'szerencsébe',

- aktus utáni dolgok... (nem tudom, ez érinthet-e)


Meg még van pár intimebb ötletem is, de egyelőre ennyi.

Kb. 25 éve takarítok, láttam már pár dolgot.

2017. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15 igen, végül kiderült, hogy szerencsére nem áztak be a falak... van a szobámba egy kukászsák, amibe ugye dobom a szemetet. csak most bele került egy szendvicsmaradék. miután kivittem a szemetet, vettem észre, hogy már nem is érzem annyira, így gondolom csak a penésznek lehetett ilyen szaga.
2017. jún. 15. 23:06
 17/19 Zoralos válasza:

Mindenki nyugodjon le a picsbe...

Ez a Bűz amit éreznek a lakásban sokan a saját testszaguk + nedves a lakás és előjönnek a szagok.Megfigyeltem mert nálam is ez a helyzet.10 éve otthon vagyok szóval volt időm meg figyelni.Pl télen ha folyamatosan megy a fűtés hamar kiszárad a lakás és el tűnnek a szagok vagy csak minimálisan érezni ha keveset szellőztet az ember közben mert azért levegőt mindenki enged be nem ? Nyáron ugye meleg van és sokat is szellőztet az ember...Amúgy 15 év után letettem a füvet és izzadás kíséri a tisztulást.Nekem a tisztulás végett nagyon kemény lábszagom lett ez miatt kezdtem el figyelni-keresni,hogy mi lehet ez a szag.De Pl amikor a haveromhoz is átmegyek reggel és én ébresztem érzem a saját szagát a lakásban. ennyi szellemek meg mit tudom én miket irkáltok rohadt állatok a lakásban áhhh jót nevettem. BÉKE

2018. márc. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Zoralos válasza:
Jah és a páraelszívó,páramentesítő (korongos) az megoldja ezt a problémát.
2018. márc. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zoralos válasza:

Mindenki nyugodjon le a picsbe...

Ez a Bűz amit éreznek a lakásban sokan a saját testszaguk + nedves a lakás és előjönnek a szagok.Megfigyeltem mert nállam is ez a helyzet.10 éve otthon vagyok szóval volt időm meg figyelni.Pl télen ha folyamatosan megy a fűtés erősen hamar kiszárad a lakás és el tűnnek a szagok vagy csak minimálisan érezni ha keveset szellőztet az ember közben mert azért levegőt mindenki enged be nem ? Nyáron ugye meleg van és sokat van nyitva az ablak szellőztet az ember ugyan úgy kevésbé érezni vagy egyáltalán nem...Amúgy 15 év után letettem a füvet és izzadás kíséri a tisztulást.Nekem a tisztulás végett nagyon kemény lábszagom lett ez miatt kezdtem el figyelni-keresni,hogy mi lehet ez a szag.De Pl amikor a haveromhoz is átmegyek reggel és én ébresztem érzem a saját szagát a lakásban. ennyi szellemek meg mit tudom én miket irkáltok rohadt állatok a lakásban áhhh jót nevettem. BÉKE

2018. márc. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!