Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A szútól az embernek lehet baja?

A szútól az embernek lehet baja?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés, tudom. Fiam szobájában szedtem össze bogarakat, fertőtlenítés stb., gugliztam és egyedül a szú jöhet számításba.

Most költöztünk ide, eddig egy pénznyelő ez a hely, sorra jönnek a gondok... Sok a fa, most még ez is.

Egyáltalán hogyhogy előjönnek? Ha fiam visszamegy a szobájába, lehet baja ha mondjuk éjjel előjönnek? A mi szobánkban több a fa, de ott nem láttam bogarat. Gyanús lyukak vannak mindenhol, de későn jöttünk rá!

Pókok azok vannak mindenhol, hiába irtom.

Félek a rovaroktól!!!


2018. máj. 2. 23:45
 1/7 anonim válasza:
A szútól nem lesz semmi baja, az csak a fát szereti. A pókot meg ne irtsd, mert az irtja a többi bogarat.
2018. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, leszámítva, hogy én majdnem megőrültem, amikor szú volt a házban, rengeteget percegett s nem találtuk meg sokáig... Szét kellett szednem a lécekből álló polcot s egyenként szétpakolni a léceket és fülelni, hogy merről jön a hang... Nem élveztem a dolgot.

Azóta nem barkácsolok a teraszon tárolt fából, legalábbis a házba nem hozom be.


Nem tudom, miért jött elő, ha előjött, nálunk csak bement a fába, bent maradt és lelkesen percegett, de nem folyton, mert úgy túl könnyű lett volna megtalálni.

2018. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fából akartunk neki bútort :( az asztalos elvileg le is rendelte az anyagot. Igaz, 2 hónapja és nem készül. Vajon ez elég indok inkább bútorlapból kérni? Ég a bőr a képemen, de tudom, ott tönkre fog menni.

Most szedtem össze sok pókot. Sajnos sok a csípése is, persze ezeket kint szedi össze. Kisgyerekről van szó, tehát féltem Lesz pókból utánpótlás bőven... Mert sok a fa, bokor a ház körül.

2018. máj. 3. 00:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Szú csak a fára veszélyes. Pókcsípéstől se félteném, alig pár nálunk élő faj tudja átszúrni a bőrt, a környezetemben még nem is hallottam pókcsípésről, pedig itt is vannak rendesen. Darázs, na az igen, azokat tartsd szemmel.
2018. máj. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha tisztán tartod a lakást, akkor nem kell tönkremennie az új bútornak.
2018. máj. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A szú ellen elég lekezelni a fát kromofággal. Emiatt ne mondjatok le a fa bútorokról. A pókokból meg majd kevesebb lesz a házban, ha felfogják, hogy ott laktok :) De azoktól nem kell félni. Hát ilyen a vidéki élet, és akkor még a rágcsálókról nem is ejtettünk szót :)
2018. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 3. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!