Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Éjszaka bejöhet lódarázs a...

Éjszaka bejöhet lódarázs a házba? Mert most a drágalatos szüleim kitalálták, hogy csak kamuzom.

Figyelt kérdés
2018. máj. 3. 11:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer horgásztam egy öreg fűzfa mellett, aminek az egyik repedésébe beköltöztek a lódarazsak. Ezek bizony holdfényes éjszakán röpködtek össze-vissza, ha meg felkapcsoltam egy lámpát, azonnal odarepült 10-15 lódarázs. Az éjszakai megvilágítást el kellett felejteni (pedig kötelező lett volna) és a csalizást is csak másodpercekre felkapcsolt fejlámpával lehetett elvégezni, különben rögtön a fejemen voltak. Nem egy kellemes peca volt..
2018. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
60%
Hülyeség hogy nem megy be a házba. Hozzánk minden nap bejön 1-2. Szerencsére a legyekkel ellentétben ügyesen megtalálják a kijáratot. Szóval csak körülnézni, de azért bejönnek. De éjszaka még nem tapasztaltam ilyet.
2018. máj. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Sosetom ***** válasza:
75%

Mi is egyik este azt vettük észre hogy ott kuksol az ágyunk szélén. Megfogtam és kitessékeltem.

Még sem hagyhatom hogy kitúrjon az ágyamból.

Mellesleg azért mert valaki hülyének néz, még nem jelenti azt hogy az is vagy. Tudod mit láttál, nem kell bizonygatnod senkinek.

2018. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Meton ***** válasza:
A lódarázs nappali rovar, de ha megfelelő fény van, akkor repül, függetlenül a napszaktól. Viszont emberi települések közelében nem nagyon szokott lenni. Biztos, hogy lódarázs volt? Nem a jóval gyakoribb kecskedarázs? Amúgy ezért nem szabad éjszaka nyitott ablak mellett felkapcsolni a villanyt, mert rovarcsapda lesz a szobából.
2018. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 KulGery ***** válasza:
A lódarázs is rovar... Ha este korán hűl le a levegő, és a lakásban még világos is van, akkor előfordul, hogy berepül. Egy másik dolog, hogy miután rájön, nincs ott keresnivalója, ki akar repülni... akkor is, ha közben beesteledik.
2018. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%

Ti mind akik azt mondjátok hogy nappali rovar, mégis melyik bolygón éltek? A német darázs, francia darázs nappaliak, a lódarázs este 9 után aktív, és egész éjszakáig szálldos, ha fényt talál.

De Kedves Kérdező, ha meg bejön hozzád egy darázs, azért ne örökölje már meg a szobád, fújd le darázsírtó spray-vel biztonságos helyzetből, vagy kérj segítséget a szüleidtől. Te tudod mit láttál, állj ki az igazadért.

2018. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 T. András válasza:
Egy a darazsakat kimerítően tárgyaló írásban találtam a következő mondatot: "FONTOS: a lódarázs az egyetlen éjszaka is aktív faj hazánkban"
2022. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!