Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egér távoltartása, írtása?

Egér távoltartása, írtása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kellemetlen kérdéssel fordulok hozzátok! Sajnos két hete elszaporodtak nálunk az egerek, eddig csak a kamrában, itt egérragasztóval próbálkoztunk kisebb nagyobb sikerrel, majd a konyhában jelentek meg, és már 2napja a szobába is beköltöztek, az ágy körűl találkoztam velük. Tele van a ház egérragasztóval, és egerekkel. Nektek milyen módszer vált be? Hogyan tudtátok kiirtani őket? Néztem neten sok fajta féle módszer van, viszont potyára egyikre sem akarok beruházni. Sajnálom őket igazából, viszont már a vezetékeket zabálják.

2019. jan. 27. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán hol jutnak be ilyen számban? Először azt kellene felderíteni és megszüntetni, mert a hideg miatt így folyamatosan lesznek, hiába irtod.

Vehetsz csapdákat, egér mérget, mindegyik kinyiffantja őket, de a lényeg fent van.... Riasztóba ne reménykedjél, mert az egér is alkalmazkodik, jobb a meleg és kaja is van.

2019. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerezni kell 1-2 kiéhezett macskát. Komolyan mondom, annál nincs jobb egér ellen, mert még játékból, ösztönből is elfogdossák, megölik őket. Amióta van 2 cicánk, még a kertben sincsenek egerek, pedig szomszédban takarmány, disznók, széna, stb van. És náluk egerek is.
2019. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a #2-es tökéletes megoldást javasolt. Amíg kutyáink voltak, sajnos egér is. a Kutyusok tavaly kimúltak, azóta a szomszédok macskái elpimaszodtak, és örökké itt bóklásznak Enni nem adunk nekik, de csoda történt...egérből még hírmondó sincs.


néhány éhes macska tökéletes megoldás. Ha eteted a macskokat, akkor lesz egér is.


semmiféle méreg, riasztó, csapda nem szükséges. A macskák ösztönből, sportból is megfogják az egereket.

2019. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi etetjük a macskákat, ennek ellenére nincsen egér, valahogy érzik a jelenlétét, a szagát a macskának. Amikor nem volt macska, bizony előfordultak a konyhában, még nappaliban is. Egyébként játékból is megfogja, nem kell éhesnek lennie.
2019. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet macska lesz a megoldás, kertes, vályog ház, nem rég vásárolt... a bormentáról valakinek valamilyen tapasztalat ?
2019. jan. 27. 13:04
 6/10 anonim válasza:

Én is ezzel küzdöttem tavaly télen. A gyerekszobában voltak. Ez régi parasztház. Hiába tégla, a gyerekszobában a padló alatt döngölt agyag van. Valahogy bejutottak ott a falba alul és folyton a fal mentén rágták ki magukat, de csak abban a szobában. Már elsìrtam magam, mikor arra ébredtem, hogy megint rágja a falat és egyre közeledik.

Kiraktunk gyerekeknek nem hozzáférhető helyekre mérget. Egy ideig ették, de semmi nem történt, aztán mikor legutóbb kirágták magukat, a férjem felhergelte magát. Elhúztuk az összes bútort ès körbe púrhabozta az egész szobát jó vastagon, alá azokon a helyeken, ahol korábban kirágtak (volt 3 ilyen gócpont) jó sok mérget raktunk.

Hàt nem egy esztétikus megoldás, mindenhol púrhab van a fal mentén, nem kevés, de azóta nem hallottam felőlük KOPP-KOPP

Próbáltunk előtte humànusabb megoldásokat, de még egyet elkaptunk, jött helyette három. Csak a méreg vált be.

2019. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a padláson szoktak közlekedni, szeptemberben kezdek 2 egérfogót kirakni az 1-2 naponta nézem és szépen elfogynak az egerek tél elejére már csak kicsi gyerek egér van a fogóban. ilyenkor meg már nincs is.

kolbászt rakunk a fogóba annak erős a szaga

2019. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól írják, riasztás kilátástalan.

Én a lecsapós egérfogót kedvelem, mert a kutya is megeszi néha az egereket, és nem szeretném, hogy a mérgezettet elkapja és megegye. Mióta a macska már elég nagy, azóta mondjuk egeret se láttam.

De a régi (üresen álló) örökölt vályogházban méreg van kirakva, konkrétan, a pépes fajta. A granulátumot csak ott eszik meg, ahol nagyon éheznek. Ebből a brodifakumról állítják, hogy sokkal hatásosabb hatóanyag, viszont nekem meg az a tapasztalatom, hogy nem szeretik annyira az egerek, mint a bromadiolont.

2019. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kell egy macska és hopp...nem lesz egér!
2019. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk a ragacs vált be, de ez sem túl felhasználóbarát:)
2019. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!