Kezdőoldal » Otthon » Kert » 1 hete vetettem el a borsót,...

1 hete vetettem el a borsót, de csak 3x locsoltam, ez gond!?

Figyelt kérdés

Sosem volt kertem, így este mindig elfelejtettem, bele kell szoknom.

Most már van állítva ébresztő este 7:20 ra, de lehet, h már mindegy? Vessek újat?


2019. aug. 13. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A borsónak 2 időszakban nagyon fontos a megfelelő vízutánpótlás, csírázáskor és virágzáskor. Ha mostanában jól belocsolod, kikelhet. Bár tudni kéne milyen borsót vetettél, mert alapból hosszúnappalos, de kelésnél szereti a rövidebb nappalhosszúságot a szárnövekedés miatt.

De sok szerencsét hátha jó lesz!

2019. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 öntözés is elég lehetett, ha azóta nem száradt ki a földje, 3 meg már Kánaán neki. Feltéve, ha nem csak a földfelszín 1 cm-ét áztattad át. Meg ha kellő mélységre tetted a magokat, ahol tovább megmaradt a nedvesség. Ha bizonytalan vagy, kikaparod valahol, és megnézed.

Amúgy az időpont jó, rövidebb tenyészidejű velőborsónak (pl. Kelvedon) az augusztus eleje, kifejtőnek (pl. Rajnai) az augusztus 10. az ideális, de ettől függetlenül szerencse kérdése, hogy nagy termésed lesz, vagy semmilyen. A csapadékmennyiség, a napsütéses órák száma, a hőmérséklet, ezek sokkal inkább számítanak, mint tavasszal, plusz nagyon fontos az első fagy ideje. Egyik évben alig akar fejlődni, mire teremne, elfagy, a másik évben meg ugyanabban az időpontban kezdve olyan jól sikerül, hogy másfél hónapig folyamatosan lehet szedni, mert októberben már nincs hosszú nappal, ami leállítsa a virágzást és terméskötést.

2019. aug. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rajnait vetettem.

Egyszer 8napja

Meg egyszer tegnap


Kb 5cm melyre ültettem, annyi állt a csomagoláson.de láttam, hogy, pár szem a föld fölé került.. Nem értem hogyan, nem durvan locsolom slaggal.

2019. aug. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!