Kezdőoldal » Otthon » Kert » Normális dolog, hogy augusztus...

Normális dolog, hogy augusztusban el kezd hullani a cseresznye fa levele?

Figyelt kérdés
2019. aug. 27. 10:28
 1/7 alletta ***** válasza:
szerintem nem. a mi hársfánk is hullajtja leveleit elég erősen.
2019. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. De nálunk pl. már három hete egy csepp eső nem volt, csak minden nap 35 fok árnyékban. Ez megviseli a növényeket is.
2019. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben a melegben szárad el levél, úgyhogy igen! Nálam is van száraz levél a cseresznye, alma, körte fák alatt.
2019. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normális, ugyanis hetek óta nem volt egy normális eső, viszont nagy meleg van.

Meg aztán a cseresznye tavaszi/nyár elejei gyümölcs - nem kell már úgyse neki a levele :D (ez csak poén volt, még mielőtt valaki kioktatna)

2019. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem önmagában a meleg a baj, hanem az aszály. Nincs a földben nedvesség, nem tud mit felvenni a növény, a levelek légzéséhez pedig víz kellene.

De persze lehet valami betegség miatt is levélhullás.

Ha az aszály miatt van, és marad azért levél a hullás ellenére, akkor a jövő évre nézve nem lesz különösebb gond, rendes termésed lesz.

2019. aug. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 De La Cruse ***** válasza:

Csernobil óta igen.

Nem minden évben csinála de nálunk a csernobili katasztrófa évében egész erdők dobták le a lombjukat Júniusban és utánna még tíz-tizenöt évig rögtön Májusban kilevelesedtek bizonyos fák és Júniusban pedig már le is hullott a levél.

A gyümölcsfák is évről évre reagálnak a széljárás által hordozott sugárzásra.

Hála Istennek már kevés ez a fajta szennyezettség és nem mindenhova került az országban de összeföggés van a déli szél kavargása és az általa hozott por szennyezetsége közt.

A nap ebben nem hibás.

2019. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azért hullik, mert elhanyagoltad a növényvédelmet. Gombás betegségtől hullik, nem a melegtől. A környéken egyedül én permeteztem meg a cseresznye és meggyfámat gyümölcsszedés után és már csak az én fámon van levél.

A levél meg kell, hogy a fa jó kondícióban kezdje a következő évet.

2019. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!