Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell tárolni a láncfűré...

Hogyan kell tárolni a láncfűrészt?

Figyelt kérdés
vásárolni akarok egy husqvarna láncfűrészt, amit évente kb 2x-er indítanék el. Hogyan kell tárolni? bent maradhat a benzin vagy sem? el kell inditani néha néha vagy felesleges?

2019. okt. 5. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

A Stihl szerint a benzint ki kell önteni, a maradékot kijáratni.

[link]

Bár olvastam olyat, hogy a gumi részek megrepedeznek szárazon állva, nem tudom, mi az igazság. A hosszú időre elrakott gépeim nekem is szárazon vannak, de fél év az semmi, ennél hosszabb idő után is simán be szoktak indulni a bennük lévő benzinnel. Öntök hozzá friss benzint, és mehet a munka.

A dologhoz hozzátartozik, hogy rendes adalékot használok a benzinhez, nem ásványit, mint pl. a piros Stihl olaj.

2019. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
Nem tudom én évekig bennehagytam a fűrészben a benzint. Indulni mindíg indult. Aztán szétmaródott egy ó gyűrű a karbiban. Állítólag mert hogy mindíg benne állt a benzin. Fene tudja. Ezután kijáratom. Husqvarna
2019. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
benzin nem tudja megenni az üzemanyagtankot?
2019. okt. 5. 17:14
 4/10 A kérdező kommentje:
még egy kérdés: a lánckenő tankot is érdemes üresen tárolni?
2019. okt. 5. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:

A tank műanyag, nem tudja megenni semmi, valószínűleg még sósavat is lehetne benne tárolni huzamosabb ideig.

A láncolaj eltávolításáról még nem hallottam.

2019. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonlón én is 2x veszem elő a husqvarna-t immáron 16. éve. Feltankolom, használom és egy hétnél tovább sohasem tartok benne üzemanyagot. Egyszerűen ki kell belőle önteni és a primer pumpájával segíteni hogy az utolsó csepp is kijöjjön a karburátoron keresztül. Felesleges kijáratni, úgysem lehet ezzel rendesen. A tanksapkát csak finoman szorítom rá hogy a tömítés ne vetemedjen és a tank ki tudjon száradni.

Idáig minden rendben van vele, nem mart szét semmit a benzin és a tömítés, a csövek, a pumpa is olyan mint az új.

Szoktak ajánlani külön üzemanyag stabilizátort viszont a HP jelű szintetikus 2T láncfűrész olajokban gyártóilag bele van keverve szerencsére. Úgyhogy szezon végén mindig jobb fajta olajjal járatom ki eltevés előtt.

Egyébként láttam már hanyagul összerohadt láncfűrészt amit be se lehetett rántani, szóval fontos ez a karbantartás.

2019. nov. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
... lemaradt, hogy a lánckenő olajat benne lehet hagyni, én szoktam is hogy a pumpa ne ragadjon be ha hosszú ideig nem használom. Nem szokott csepegni de egy kartont mindig teszek alá hogy az felissza.
2019. nov. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Üzem anyag stabilizátorral egy évig se büdösödik meg a benzin,soha nem öntöttem ki még egy gépből sem inkább havonta picit megjáratom.Stihl hp ultrában nincs stabilizátor,abba is kell külön rakni uborka szezon előtt.Simsont se használom télen ,nem rakom le üres tankal,tavasszal pöc röff.Tény ,nem szokványos 2T olajat használok és nem sajnálom a pénzt a stabilizátorra.
2019. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz, mert a husqvarna olajban van stabilizátor. Ezt benéztem. ( Azt meg nem mondom hogy melyik az, rá van írva.
2019. dec. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kínai láncfűrészt használok, de tényleg ritkán. Benne hagyom a benzint, mert egy másik kínai fűrésszel és fűkaszával úgy jártam, hogy a karburátorban tönkre mentek a gumi membránok,és a benzin csövek szintén. Néha előveszem megjáratom friss benzint rakok bele,mert kipárolog.
ápr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!