Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vásároltam egy benzines...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Vásároltam egy benzines fűnyírót, egy benzines rotációs kapát, egy benzines permetezőt és egy benzines láncfűrészt, tudom-e károsodás nélkül tárolni ezeket éveken keresztül?

Figyelt kérdés
Nem-e fáradnak el az alkatrészek az állás során mint pl. a gépkocsiknál, megkeményedik a műanyag, a gumi porlad....

2012. dec. 17. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen márkájúak .Az én remek benzines permetezőm 10 éves de különben néz ki mint a szomszéd 2 éves gagyija eszi a rozsda szakadtul néz ki.Milyen márkályúakat vettél?
2012. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zsolt75 ***** válasza:
Sajnos minden gumi és műanyag alkatrész elöregszik , még akkor is ha eredeti csomagban őrizgeted. Gondolom azonban , hogy használatra vetted, így nem kell aggódnod emiatt. A benzines gépekből ősszel ki kell járatni az üzemanyagot és letisztítva illik elrakni oylan helyre ahol nem ázik nem nagy a pára stb stb. Nyilván a megfelelő karbantartást el kell rajtuk végezni tavasszal és akkor teljes szezonban üzemképesek lesznek. Az idő vasfoga meg ennek ellenére is dolgozik....
2012. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az említett gépekben van műanyag ill. gumi alkatresz? vettem hozzájuk több légszűrőt

a márkák:

briggs, husqvarna, honda a permetező olasz

2012. dec. 18. 15:11
 4/10 A kérdező kommentje:
használatra vettem persze, de úgy néz ki hogy egy darabig nem lesz rájuk szükség, talán egy-két év.
2012. dec. 18. 15:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Kiváló márkák az én permetezőm is olasz Cifarelli márkályú.
2012. dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zsolt75 ***** válasza:
71%
Összegezve a dolgokat én azért javasolnám hogy néhány havonta indítsd be őket és járasd egy kicsit. Van mindegyikbe gumi és műanyag alkatrész is, ezek mindenképpen öregednek. Minden benznmotornak ezeknek is csakúgy mint a gépkocsiknak az a jó ha időnként használják.
2012. dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ok kösz
2012. dec. 19. 16:10
 8/10 A kérdező kommentje:
akkor is ezt javaslod ha eddig még egyszer sem voltak beindítva? Mert még olaj sincs bennük. Tehát atom új!
2012. dec. 19. 16:12
 9/10 Zsolt75 ***** válasza:
71%
Ritka eset a tied :-) de ha nem volt még üzembe helyezve sosem akkor ne kend össze olajakkal meg benzinnel. Azonban ha majd egyszer beindítod akkor időnként járasd meg őket.
2012. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hol vannak egy fűnyíróban, rotikapában... műanyag ill. gumi alkatrészek? Mert hogy autóban a felfüggesztésnél vannak az egy dolog, de ekeknél a gépeknél hol? Ékszíj sem tud elkopni, vagy gumicsövek.

Tehát azt mondod, hogy az én esetemben lehet tárolni a műhelyben "örökké"? Nem belátható hogy mikor lesz újra telkem, ezért ez a sajátos helyzet:).

2012. dec. 21. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!