Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa mag ültetés október...

Gyümölcsfa mag ültetés októberben?

Figyelt kérdés

Elültettem 2 szem barackmagot cserépbe. Már kicsírázott. A terv hogy március közepe tájt kiültetem a kertbe.

Mennyire működő ötlet ez? Mennyire lesz életképes a csemete?



2019. okt. 20. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem a legügyesebb megoldás, feltehetően csúfos kudarc lesz az eredmény.Lakásban nem tudsz megfelelő körülményeket teremteni, kevés és a fény és túl magas a hőmérséklet. A csíranövény meg fog nyúlni, laza lesz a belső szöveti szerkezete, ha meg is marad tavaszig, a kiültetést nehezen fogja elviselni és az addig kialakult törzs nem fogja tudni megtartani a növényt. Azt viszont megteheted, hogy már most kiülteted, télre meg avarral betakarod, hátha túléli a telet.
2019. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Én ősszel szántás előtt szoktam az összegyűjtögetett barackmagvakat kiszórni a földre amit a szántás jól be is forgat. Majd tavasszal szépen kibújik, ápolgatom a veteményes között majd ősszel amikor már egy méteresre is megnől kiásom és kiültetem a végleges helyére. Így még sohasem volt problémám, de amit lakásban nevelgettem mind kiszáradt a cserépből hiába minden.
2019. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a célod vele. Ha biztos termést szeretnél és nem elégszel meg a "talán lesz belőle valami" állapottal, akkor hagyd a csudába.

Faiskolából hozz egy csemetét tavasszal.


A magról kelt fákkal az a baj, hogy soha nem ismered a beporzó növényt. Csak 3-4 év múlva derül ki jól sikerült-e.

2019. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
magról keltés rizikós és csak az első termésnél derül ki hogy mi volt a beporzó. Én is jártam így, ki kell vágni a vadbarackot.
2019. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szabadban el fog fagyni télen, ez biztos.

Talán egy hideg, de fagymentes, világos helyen, félszárazon át lehetne teleltetni. Ha sikerül, akkor május elején, a fagyok után minden gond nélkül ki lehet ültetni.

Szerintem nem éri meg a kínlódást meg gombaölős öntözgetést egész télen.

Ha mindenképpen magról akarod szaporítani a barackot, akkor a hűvös helyen tárolt magot októberben kell a kertbe, lehetőleg a végleges helyére elültetni, megjelölni, és többet rá se nézni az első kapálásig. (Ha nem a végleges helyére kerül, akkor legalább egy évet veszítesz az átültetéssel.)

2019. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!