Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stihl Motoros kaszán milyen...

Stihl Motoros kaszán milyen problémát okoz ha a téli-nyári üzemmód retesze nincs meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Stihl Fs 460-as gépemet tavaly használtan vettem, és azóta fenáll az a problémája hogy a legmagasabb fordulatra nem pörög ki. Nem nagy gond mert azt a tartományt damilozásnál úgy sem használja az ember, csak bosszantó. Szerelő is látta, aki cserélt mágnes szelepet, talán 1 napig jó is volt, de vissza jött a hiba és lehúztam a szezont vele így. Most kicsit alaposabban nézegettema dolgokat. Aki ismeri ezt a típustcsaládot az tudja hogy van ezeken egy állítási lehetőség a téli és nyári üzem állítására, na nekem ez a fekete műanyag retesz el van törve, szal mintha ott sem lenne. Funkcióját nem tölti be. Kézikönyv azt írja hogy 20 fok fölött nem szabad a reteszt téli állásban tartani mert a motor túlmelegedése miatt működési zavar állhat fent. Előre megkérem, a kedves hozzászólókat, hogy ne fikázzanak meg anyázzanak, hanem az szóljon hozzá akinek van tapasztalata vagy fogalma a dologról. Előre is köszi mindenkinek.



2019. okt. 24. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi gondod nem lesz,csak ha +5 fok alatt is használni akarod,vagy ha a havat is kaszálni akarod vele.
2019. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most akkor ebben az állásban téli vagy nyári módon működik?
2019. okt. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na ez az! Nincs benne a retesz amivel állítom
2019. okt. 25. 08:16
 4/7 anonim ***** válasza:
A komplett szerkezet hiányzik? Ezt nehezen tudom elképzelni. Akkor a retesz helyén szívja be a levegőt? Nem csak a burkolaton kilógó kapcsolója tört le? Mert attól maga a retesz még valamilyen állásban működik, és lehet, hogy a téli állásban meleg levegőt szív be jelenleg is.
2019. okt. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


erről a fekete kis műanyag reteszről van szó! Jelenleg a téli álláson üzemel , hogy az enyém el van törve

2019. okt. 26. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor a retesznek valószínűleg semmi baja nincs, csak a fogantyúja tört le. Erre tippeltem eddig is.

Ha a téli állásban van, akkor így nyilvánvalóan túlmelegedett egész nyáron a használatban, jobban kopott, most már esetleg elveszik a kompresszió egy része, többet fogyaszt, ráégett esetleg az olaj a henger falára, stb. De ha nem sült be, akkor ez már nem is valószínű ezután se. Viszont nem egészséges dolog nyáron így használni. Ha leveszed a burkolatot, akkor meglátod, hogy cserélni kell-e, vagy esetleg egy lemezdarabbal ki lehet pótolni a letört részt.

2019. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szedd le a burkolatot és valami csipesszel csavarhúzóval próbáld álltani, majd ha azután se javul, lehet az M-ronic figurázik..

Nincs gépem, csak hallom másoktól is hogy az M-tronic csinál ilyet.

2019. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!