Kezdőoldal » Otthon » Kert » Borostyán talajtakarásra fű...

Borostyán talajtakarásra fű helyett, szerintetek szép vagy csúnya? Ti használnátok?

Figyelt kérdés

[link]


Vannak olyan területek a földön ami elég árnyékos ugye a fű nem olyan szépen nehezen nő, ezen a területen szerintetek a borostyán elfogadható, szép egy kertben vagy inkább ki kéne irtani nem szép, nem kertbe való növény.


2019. júl. 14. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Kis, árnyékos, körülhatárolt területen jó. Számítani kell arra, hogy felkúszik a falra, de az is szép lehet.


Árnyékos zugban nekünk vinca major van, meténg, a sima zöld levelű, virágzik, fut, igénytelen, a szomszédos fű nyírásával idővel magától kialakult a vincás terület határa.

2019. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindössze kiírtani nem tudod majd, ha már mindent tönkre tett.
2019. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Osztom a 2 es válaszát.

A mezőgazdászok,kertészek szerint is,a leggyalázatosabb gyom növény .Uralkodó,és minden mást kiírt a környezetéből.A gyökerei elkúsznak a föld alatt ,ott törnek elő,ahol nem is gondolják .

2019. júl. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem látványra szép, romantikus hangulatú, viszont tényleg nagyon agresszíven terjeszkedik és kiirthatatlan, járni, focizni vagy piknikezni meg azért nem olyan kellemes rajta.
2019. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik, de a betont is feltöri és a vakolatot is lebontja.

Félnék tőle nagy mennyiségben.

Ahogy egy időben bambuszt akartam, mert jól néz ki, de nagyon durván terjed és agresszív. Lebeszéltem magam róla.

Ahol semmi nem marad meg, azt hasznosítsd másra. Ha mást nem, csinálj oda díszkőből egy szép kis szigetet, körkörös mintákkal, több színből, esetleg egy kis szökőkút vagy madásitaró kőből, oszlopos megoldással, nekem az nagyon teszik.


[link]

2019. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, ne ültess a kertedbe borostyánt, trombitafolyondárt, vadszőlőt és hasonló kiirthatatlan futónövényeket. Van árnyéktűrő fűfajta, inkább azt vegyél, vagy szórd le fahánccsal, alakíts ki virágoskertet stb.
2019. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen kúszónövényt nem vinnék be a kertembe, borzalmasak.

Eléggé igénytelenül néz ki szvsz.

2019. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!