Kezdőoldal » Otthon » Kert » Auchanos gyümölcsfák valakinek...

Auchanos gyümölcsfák valakinek mar fakadtak be? Es lett rajta jo termes? Latom hogy 800ft ert lehet kapni nem tudom, megprobaljam e azokat

Figyelt kérdés
2019. nov. 20. 13:19
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nem ismerem de az olcsóság miatt én se bíztam benne régebben. Viszont munkatársam már több ilyet vett és nem volt vele bajuk mind kifakadt. Lehet hogy nagyker áron veszik és nem tesznek rá hasznot. Csak vevőcsalogatónak van aztán úgy is veszel mást is hamár bemész. Nem tudni. Inkább az van hogy egyes helyeken aránytalanul adják drágán. Netes kertészetek szoktak ilyenek lenni. Vagy falusi gazdaboltok . Van amelyik másodosztályút árul drágán. Na ott már vettem alig volt gyökere. Oda se megyek többet. Inkább elmentem most is messzebb 10 fáért egy nagyobb kertészetbe. Jó minőségű csemeték és nem is volt drága. Szerintem nyugodtan megveheted.
2019. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én vettem hasonló helyen, szépen nő, de baszik teremni....
2019. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az Auchan nem állít elő gyümölcsoltványt. Megveszik egy termelőtől, aki ugyanúgy eladhatta volna annak a kereskedőnek is, aki a te lakóhelyeden árul. Szóval, teljesen kizárt, hogy a vásárlás helye összefüggjön a fa képességeivel.

Annyi buktatója lehet, hogy ha meleg eladótérben tárolják, vagy túl sokáig a szabadban, akkor a gyökere kiszáradhat a csomagolásban. De ez megtörténhet hagyományos faiskolában is, láttam már ilyeneket.

Auchanban még nem jártam, de Obiban vagy 10 éve vettem már kiárusításban 117 Ft-ért (!) olyan gyökércsomagolt almafát, aminek a héja már látványosan meg volt ráncosodva.

A következő évben az egyik legerősebb növekedést produkálta, amit eddig láttam egy első éves csemeténél, pedig ültettem már vagy 200-at életemben. Idén is lett rajta úgy egy mázsa Golden alma.

2019. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
#2 Hát ennek is lehet pár oka. Érdemes utána olvasni. Bár volt már hogy nálam is elfogyott a türelem egy fa iránt. Az ember msr minden létezőt elkövet évekig és mégse hoz termést. Kajszi volt egy ilyen. A szomszéd elhagyatott telkén gondozatlanul álló két kajsz meg minden évben roskadásig volt. Ki is vágtam
2019. nov. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg nyugodtan.

Én az obiban szoktam vásárolni gyümölcsfát, volt amelyik kiárusitva 200 Ft volt, gyonyorüen nő, rendesen van termés is.


Mindenféle gyümölcs van már,és mind onnan.

2019. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha gyökércsomagolt, akkor kicsit több idő kell neki, míg megfelelő gyökérzetet fejleszt, így akár 1-2 évvel is kitolódhat a termőre fordulás.
2019. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem terem, lehet az a baj hogy nincs porzópárja. Érdemes a fajtának utánaolvasni
2019. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi vettünk kettőt, egy barackot és egy cseresznyét. Kb két hónapja hogy elültettük, megfogni megfogta, de hogy mikor lesz rajta termés az rejtély. Pl három éve ültettem egy körtefát, és még idén se volt rajta termés, pedig él.
2019. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!