Kezdőoldal » Otthon » Kert » KB.65x40-es nagy cserepembe...

KB.65x40-es nagy cserepembe szeretnék pompon dáliát ültetni. Tavaly is próbálkoztam vele, de nem ment semmire. Megpróbáljam újra? Valamit nem tudok.

Figyelt kérdés

2019. márc. 5. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi volt a hibajelenség, legalább leírtad volna.

Apró maradt? Mekkora? Bimbó nem is volt? Szép zöld volt a levélzet, vagy sárgás? Az első levelek meg az utolsók is egyforma színűek voltak? Boltban vetted a gumót?


A föld kb. elég neki.

Jó virágföldet használtál? Ha nem, akkor mit, és tápoztad-e? Nem öntözted agyon?

2019. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alig hajtott,a levelek hamar elsárgultak, néhány bimbót hozott csak.Amikor kivettem a cserépből és kiültettem a kertbe, nagyon szép, dús virágzású lett. A földje a cserépben biztos elég volt, mert óriási cserép,talán a föld is jó volt, esetleg túl öntöztem volna ?
2019. márc. 7. 08:29
 3/6 anonim ***** válasza:

A túlöntözés lehetséges. Az első időkben kb. 2 hetente elég lett volna öntözni. Ameddig nincs párologtató levélfelület, addig nem sok víz tud eltávozni belőle.

Meg az is lehetséges, hogy nem jó földet használtál. Rossz volt az állaga, betömörödött, tápanyagtartalma nem volt, pH-ja rossz volt, műtrágyát tettél bele, macska végezte bele rendszeresen a dolgát, stb.

2019. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen tápot, vagy mütrágyát tegyek alá, ha ültetem ? És később mivel tápoldatozzam ?
2019. márc. 10. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Alá semmit. A virágföld tartalmaz műtrágyát.

Ha csak részben lesz virágföld, akkor érett szerves trágyát lehet bekeverni.

Később szükség esetén bármilyen általános tápoldat megteszi. Főleg, ami nem gyanúsan olcsó. Nem kell túlzásba vinni. Csak akkortól kell használni, amikor már elég nagy a növény.

Ha nagyon erősen nő esetleg, sötétzöldek a levelek, akkor lehet venni direkt virágzó növényeknek való tápoldatot, hogy a virágzást serkentse, valami kis kiszerelés elég. De alapból az általános is biztos jó lesz.

2019. márc. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagy segitség voltál nekem.
2019. márc. 11. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!