Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ősszel elültettem egy orgona...

Ősszel elültettem egy orgona vesszőt (gyökeres), meg is maradt, de most látom kirügyezett. Mit tegyek, hogy a későbbiekben ne faggyon meg?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha megfagyna is, az orgona újra kirügyezne (esetleg később virágzana). Ha ebben nem bízol, akkor húzz rá egy papírzsákot, ahogyan a rózsákra szokták és alul kösd össze.
2019. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A papir zsák alatt még ki is virágzik .
2019. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. dec. 25. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orgonának egész télen duzzadtak a rügyei, nyugi nem fog elfagyni, legfeljebb a rügy külseje megbarnul. Semmi baja nem lesz.
2019. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a lényeg, az orgona ilyen növény, hogy egész télen nagy, duzzadt zöld rügyei vannak. Ez a természetes, ilyen állapotban szokta túlélni a kemény teleket is. Nem kell vele foglalkozni.
2019. dec. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden tél végén hüledeznek az emberek, hogy megbolondult a természet, hogy ilyen nagy rügye van az orgonának már tél végén és még jöhetnek hidegek.


Az orgona ilyen, majd hozzászoksz.

2019. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Nálam a rózsa is rügyezik.

Fb-on láttam, hogy több helyen virágzik (!) az aranyeső.


Ez van, már hozzászoktunk.


Papírzacskó... mindig van valaki, aki ilyesmivel jön, és a többiek, köztük én, nem győzik megmagyarázni, hogy ennek mennyire nincs értelme.

Mitől védene?

A növény nem fejleszt hőt, amit egy zacskó bent tudna tartani.

Teljesen felesleges művelet.

2019. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak féligazság, amit a 7. válaszoló ír, mert tényleg nem tud annyi hőt termelni a rózsa, ami melegen tartaná, viszont egy burok (papírzsák v. -zacskó) megvédi a rügyet a ráfagyó csapadéktól. Ilyen egyszerű.
2019. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!