Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyő csemete mennyi ido...

MNiGG95 kérdése:

Fenyő csemete mennyi ido alatt nő meg 1.5-2m magasra hogy karacsonyfa lehessen belole?

Figyelt kérdés

Olyan elképzelésem van hogy telkem vegebe ultetek kb 900db fenyőt 4 eves csemetere gondoltam.

Karcsonykor pedig eladnam fenyofanak. A maradek ami meg túlnő ledaralnam es brikettbe tovabb hasznositanam..

Meg eri ezzel foglalkozni?



2020. jan. 23. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. 6-8-10 év.


Minden évben lesz egy "emelet".

2020. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Luc, vagy milyen?

A lucnak kb. 5-7 év kell, hogy 2+2-ből 1,5 m-es legyen. Egy újabb év alatt megnő 2 m-esre. Ha öntözni tudod az első pár évben, akkor legalább 1 évet nyersz.

Most nagy a kereslet a lucra, mert korábban nem lehetett eladni, és nem ültettek a termelők. De most a nagy kereslet miatt valószínűleg megint sokat ültetnek, ill. ültettek már tavaly is.

1000 Ft-nál többet nemigen kapsz darabjáért. Annál jobban megéri, mintha csak üres telken kaszálnád a gazt. De pl. fokhagymából egy év alatt beszeded ennek a dupláját a területről. Igaz, sok munkával.

2020. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak ha fanatikus fenyőmániás vagy, és elsődleges célod nem a meggazdagodás, akkor jó szórakozás....

De azért a talaj nagyon nem mindegy neki. Mármint nem is a talaj, hanem inkább a vidék, hogy hol akarsz ezzel foglalkozni... Alföld pl nem a legideálisabb...

2020. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Privátra nem nagyon szoktam válaszolni, de hátha mást is érdekel.

A fenyőcsemetét úgy állítják elő, hogy ágyásba elvetik a magot, mint a füvet. Aztán 2 év után kiszedik, és sorokba elültetik ilyen 6-8 cm-enként, és így is nevelik még 1-3 évig, de általában 2-ig.

A 2+2 azt jelenti, hogy az adott magoncot 2 évig nevelték magágyban, és 2 évig sorban, vagyis 4 éves.

A luc az kb. bárhol kibírja. Én az Észak-Alföldön foglalkoztam vele, szürke vályogon, és nagyon jó volt. (Most nordmannok vannak, friss területen, ez már nem annyira szereti.) Egy ismerősöm homokon nevelte a lucot, nála is jó volt. A luc az nagy túlélő. Az ezüst is. (Vetettem magról egyszer ezüstöt, kikelt vagy 3000 db, de jött a vakond, és maradt 8 db, ezek most vannak eladósorban.)

Viszont errefelé (szinte mindenhol az egész megyében) van pár éve valami titokzatos betegség, ami miatt megsárgulnak a tűk, lucon és ezüstön. Ültetvényekben is, meg magukban álló nagy fákon is.

2020. jan. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!