Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédom alkoholista és...

A szomszédom alkoholista és egy putrivá változtatta a kertjét, egy kiskutyát is éheztet. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Budapesten egy kertvárosi részen minden ház és tája takaros, de ez az alkoholista 50 éves csávó egy dzsungelt és putrit csinált a saját telkéből. Van egy kiskutyája, akit én etetek egy ideje, mert lehet meg sem találja a gazdája abban a dzsumbujban amiben él. Elég undorító a teraszomról nézve a látvány. Fel tudom jelenteni az ürgét az önkrományzatnál, járási hivatalnál, vagy mi a teendő ilyen társadalomba nem illő életmód észlelésénél? (nyilván beszélni nem lehet az férfival, általában hulla részeg, agresszív, és rendőri közreműködés sem vezetne eredményre, inkább a körülményei alapján kéne beforgatni valahogy...vegyék el a telkét, büntessék meg, bírják rá, hogy rendben tartsa környezetét.)

2020. febr. 5. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert az ingatlanát nem fogják elvenni azon a címen, hogy rendetlen.

Annyit tehetsz, hogy bejelented a területileg illetékes Járási Hivatal Népegészségügyi Osztályán, azok kimennek és megbüntetik, amit jó eséllyel nem fog kifizetni és rend sem lesz.

Ha ezt sorozatban megteszed, nagyjából 10 év múlva - ha még él akkor - elárverezik a tartozás fejében a házat.

Viszont a kiskutyát már rég elvettem volna tőle és próbáltam volna gazdát keríteni neki, ha nem megy, akkor elvittem volna menhelyre. Mondjuk az állatvédelemnél is feljelentheted, ha szerencsés a kutyus, akkor ők viszik el, nem neked kell intézned.

2020. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kutya miatt mindenképp csinálnék valamit, ne maradjon ártatlan állat egy ilyen féregnél.


Ami a kertet illeti, sokat nem tehetsz. Esetleg a gaz oldaláról lehetne megközelíteni, gondolom nem irtja túl lelkiismeretesen a parlagfüvet. :) Simán felnyomnám rendszeresen emiatt, hadd kapja a büntit. (Én meg hadd ne fulladjak meg.)


A putrihoz sajnos joga van, ha zavar a látvány, magas átlátszatlan kerítéssel vagy valami sövényféleséggel orvosolható.

2020. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Esetleg ha tömeges patkány, egér, csótányfészek és egyéb egészségre ártalmas férgek feltételezhetőek, akkor hatékonyabban tudsz fellépni. De mindenképpen mentsd a kutyust, mert sajnos egy kutyának nem csak ennie és innia kell. Bár ez is nagyon rendes részedről, de nem elég!

2020. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédőknél hatásosabb a feljelentés .
2020. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :) mentek a zöld kezek!


En sem neki akarok rosszat, es nem is csak a latvany stb, de egészségtelen is igen, es hat a kutyus. Kilopni nem akartam :D de etetgetem, mar nem olyan csont sovany, de akkor sincs rendjen :/


Koszi meg egyszer, remelem valahol el tudok erni valamit :)

2020. febr. 5. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
Lepd meg pár liter pálesszal, hátha bekrepál!
2020. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!