Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki miből épített kerítést?

Ki miből épített kerítést?

Figyelt kérdés
Most fogjuk megvenni a házunkat és kb 80 méternyi kerítést kell felhúzni és betonozni. Ki miből barkácsolt kerítést? Szeretnék egyedit mégis olcsót mivel trapézlemezből alsó hangon 900.000 ft. Ötletek?

2020. febr. 14. 06:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Talán a legolcsóbb a léckerités, de az olyan is.

Vagy a tégla kerités, ami időt álló is.

2020. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Én inkább bontottam.Vettem egy házat, aminek nagyon csúnya kerítése volt(hegesztett maradék vasak pirosra festve),és vegyes bokrokat ültettem sövénynek, gyorsan megnőtt, elég sűrű lett, nem kellett oda más. Persze akár sötétre festve maradhatott volna a vas is, úgy is benőtte volna a sövény.Az, hogy miből építesz kerítést, nem csak pénztárcafüggő, de azon is múlik, hogy milyen a ház,mi illik hozzá, mit akarsz, hogy ne lehessen belátni, vagy csak, hogy ne lehessen bemászkálni?
2020. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A léckerítés se olcsóbb,már amennyiben szépen körbemart akácdeszkából van összerakva.

Nálunk drót háló van,már elég rozsdás de még bírja, mindenesetre ha netalántán teljesen tönkremenne biztos hogy vasalt betonkerítést fogok tenni, amilyen magasat csak lehet, illetve lesz a tetején pengésdrót.


És ezt ha marad pénzem akkor körbe,nemcsak az utca felől.

Ez elég olcsón megoldható,tartós,ha jól csinálod a kinézete sem rossz.


Mellesleg szerintem ezen kívül még ami sokkal olcsóbban kihozható az a tégla, mondjuk bontott téglából felfalazva, bevakolva.

2020. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
A szimpla sövénykerítést azért nem ajánlom mert egy metszőollóval vagy teleszkópos nyelű metszőollóval kb 3 perc átmenni rajta.Vagy motoros védőfelszerelésben kb 1 perc.
2020. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A családi ház és a kerítés egy igen hosszú távú befektetés.

Ha békét és nyugalmat szeretnétek minden szomszédtól, akkor körben átláthatatlan kerítést javaslok.


Oldalt és hátul a legolcsóbb a bontott hullámpala, ami elé lehet ültetni sövényt, hogy esztétikus legyen.

Az utcafrontra meg gyárilag festett trapézlemez, hogy ne kelljen kétévente festegetni.

2020. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a hullámpala veszélyes hulladéknak számít, mivel azbesztcement magyarul, s ha már bontott, akkor, ahonnét származik, irtóra örülnek neki, hogyha elviszed, mert ártalmatlanítani kellene veszélyes hulladékként. Kérdés, hogy te szeretnél-e majd pár éven belül tüdőrákot, vagy a szomszédod, vagy a gyerekeid?Ha én lennék a szomszédod, le se engedném rakni a hullámpalát a teherautóról.
2020. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk -szinte- mindenkinek hullámpala van a garázsa tetején és abból van a hátulsó és oldalsó kerítés is sokaknál.

Persze ritkán látni, hogy reszeli és nyalja valaki.

2020. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A hullámpala se rossz egyébként, mellesleg az azbeszt kötött állapotban van benne, vagyis hacsak nem porítod és kezded el csíkokban felszívni nem lesz bajod tőle. De ha megtennéd sem lenne valószínű a tüdőrák.

Körülbelül 20-éven keresztül bontottunk tetőket javarészt pala tetőket, aki azóta meghalt se rákban halt meg.

Az meg hogy nem engednéd lerakni se hááát, semmi közöd hozzá, még ha bejelented sem tudják arra kötelezni a szomszédod hogy adja le, neki csak akkor lenne gondja vele ha netalántán később leakarja cserélni és el kell tüntetni, akkor ugyanis csak veszélyes anyagként tudja leadni.

2020. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sarok telken lakunk. A telek 20 méter széles és 130 méter hosszú. A 20 méteres rész néz a főutcára. Ezen a részen táblás kerítés van, könnyen telepíthető és kapható típus azonos egy és kétszárnyú kapu is. Karbantartást pedig nem igazán igényel. A hosszabb részen pedig betonláb + drótháló van. Ez egy nagyon kis forgalmú mellékutca.
2020. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A hullámpala nem tudom mennyire birja ki a boxerünk ugrálását. Ez 63 méteres kereítés két része van mind a kettő utcafronti. Nekem eleve 2 méter magas kellene de ahogy néztem 1 milla alatt semmilyen anyagból nem jön ki :(
2020. febr. 15. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!