Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell, mit ajánlott csináln...

Mit kell, mit ajánlott csinálni a kertben a hétvégi jó időben?

Figyelt kérdés

2020. márc. 14. 07:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kerti munkára gondolsz, akkor össze kell szedni már a télen elszáradt, lehullott ágakat, metszeni kell és az érzékenyebb fákat (ha még nem nyíltak ki a rügyek) lemosó permetezni.

Ha ősszel nem volt ásva, el lehet kezdeni felásni a veteményes helyét.

Ha nincs komposztos, akkor egy egyszerűt össze lehet barkácsolni, hogy egész évben oda gyűjtsd a szerves hulladékot, ne a kukába menjen ez az értékes alapanyag.

Hirtelen ennyi jut eszembe...

2020. márc. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2020. márc. 14. 08:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Én ma kitakarítottam egy ágyást, és retket és kötözőhagymát vetettem.

Március közepe van, ezeknek most van itt az ideje.

Borsót már 2 hete lerendeztem, de még most sem késő.

Vagy mákot.


Az ásás, kapálás akkor is jó lehet most, ha épp nem vetsz semmit.

Lesz, amit április-májusban lehet majd, sőt akkor nagyon sok dolog lesz a kertben. Legalább ezzel megleszel, és csak pár gazt kell majd kihúzgálni. De fel lesz ásva. Komposztot lehet rostálni rá, addig az eső bemossa. Vagy trágyázni, ha van.

Nekem komposztom van, az már nem égeti a növényt, meg az apró magokat.


Van, ahol már füvet kell nyírni, szerencsére nálam még nem, de 1-2 hét múlva nem kizárt.

Gazolni biztosan kell sok helyen, bokrok, fák alját.

Kutyasz*rt összeszedni, ha van.

Lehet lassan festegetni, napos, kissé szeles idő van, pont jó.

Kerítést, kerti bútort, kinek mit.

2020. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tegnap- ma:

Szőlőt metszettem, körömvirágmagot szórtam, előástam- trágyáztam a talajt leendő dísznövényeimnek.

Műtrágyát szórtam a dísznövényekhez. Felástam a gyümölcsfák alját, kis műtrágyát szórtam le.

Ősszel ültetett naspolyafácskámon megjelentek a hangyák. Cukor- szódabikarbóna 1:1 arányú keverékével szórtak be körülötte a talajt. Remélem, használ!

Lepermeteztem a tűztövist.


Holnap:

átrostálom a komposztot és kiszórom. Összevágom a venyigét: ha kiszárad nehéz vágni.

Kiteszem a püskösdi rózsa támszokat, már bújnak ki!:))

Elültettek a dáliákat, pár eperpalántát

......és leülök és csak gyönyörködöm!!:))

2020. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem ások, hanem mélymulcson termelem a zöldségeket. Hosszú lenne elmagyarázni, de csak nemrég jöttek rá, hogy a talajban is mindent a bacik csinálnak, csakúgy, mint a beleinkben. A mai talajművelési technológiával viszont elpusztítjuk a baktériumokat, gombákat. Ezért van szükség műtrágyára, mert talajélet híján csak így képes a növény felvenni a tápanyagokat,
2020. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valamiért neked ez a talajművelés szimpatikus lett, és elkezdtél hinni benne.

De azért ne terjesszük úgy, mintha tény lenne.


Kicsit gondolkozz el azon, amit leírtál, meg hogy hogy maradt életben az emberiség, és hogy tudtunk évezredeken át termelni, ha erre a csodamódszerre csak most jöttek rá.

Vajon egy ásással/kapálással hogyan lehetne kiirtani a gombákat vagy baktériumokat?

Remélem érzed, milyen butaságot írtál.

Mikroorganizmusokról beszélünk, amik nem halnak ki a talajműveléstől.

Nem is tudom, hogy volt Pista bácsinak olyan jó ízes, minőségi krumplija vagy paradicsomja 1867-ben, ha nem ismerte fel ezt, hogy nem szabad, sőt tilos ásni.

A másik: a talajéletet nem a műtrágya viszi a földbe.

Szerves/szervetlen anyagok, ezek lebontása, felvétele, stb... lenne mit tanulmányozni. Javaslom!

2020. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nos, uccsó, csak az utóbbi 100 évben műveljük ilyen intenzíven a földeket. Előtte két-illetve háromnyomásos rendszer, stb dívott. Az sem volt az igazi, de valamivel talajbarátabb hozzáállást tanúsított. Mellesleg 40 éve az első diplomámat (miután az erdészetire nem sikerült bekerülnöm) agrár vonalon szereztem, s noha nem dolgoztam a szakmában, azt észre kellett vennem, hogy a valamikor zsíros, fekete földek hogyan halványultak, szürkültek el az évtizedek alatt.

Kérdező ha esetleg akarsz kicsit ismerkedni az új szelekkel, nézd meg atyai jóbarátom kisfilmjét.

https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E&t=1338s

2020. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok agrár-szakember, de ezt a mondatot remélem nem egy agrár-szakember írta, hogy 100 éve műveljük intenzíven a földeket.

Én azt hiszem, a mezőgazdaságunk töredéke annak, ami több száz éve volt, ennél sokkal nagyobb területek voltak sokkal intenzívebben megművelve. Nem nagyon volt más lehetőség, hisz nem volt ipar, nem volt túl sok egyéb munkalehetőség, és nem voltak műkaják, vagy import a nagyáruházakba, így muszáj volt minden évszakot kihasználni a termelésre, mert télen csak azt tudták enni. (Meg nyáron is)

Ma ha valaki valamit termel, akkor jellemzően csak azt termeli, és a fennmaradó időszakban a földek üresen állnak. Az Alföldön élek, itt nincs olyan sűrű településháló, mint Dunántúlon, itt sok-sok üres föld van két falu között.

A videóra bevallom, nem mentem rá, de ha már így harangozod be, hogy egy barátod videója, akkor te nem vagy független. Ha valakit kedvelsz, akkor hajlamos vagy hinni neki, még ha butaságot is beszél. (Nem állítom, hogy azt beszél, mivel nem néztem meg - csak arra akarok utalni ezzel, hogy egy ilyen vélemény erősen befolyásolt, és nem objektív.)

2020. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Térjünk vissza a kérdésre pár év múlva, uccsó. Úgy nehéz valakivel vitatkozni, hogy csak a vélt igazát szajkózza, és az ellenérveknek még a létezését sem hajlandó tudomásul venni. Vagy menj rá a facen a mulcsolás, talajtakarás csoportra, ott is találsz egy csomó hozzám hasonló úttörőt.

Amit az intenzív talajművelésről mondtam fenntartom. Ha utánanézel az említett 2-, ill. 3 nyomásos művelésnek, rájössz, hogy az messze van az intenzív műveléstől.

2020. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azért vissza kéne olvasni, amit leír az ember...

Én, aki az igazát szajkózza... nos, nyilván van egy véleményem, amit viszont alátámasztottam érvekkel, példákkal.

Te meg egy barátoddal... és mit teszel? Az igazadat szajkózod. Mivel vagy másabb?

2020. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!