Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire megbízhatóak, az...

Mennyire megbízhatóak, az elektromos láncfűrészek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
hármas szinten
2020. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Lényegesen megbízhatóbbak mint egy benzinmotoros, mivel nem kell állandóan szenvedni a benzinnel meg, hogy beindul-e, vagy beköpte a gyertyát, vagy régi volt a benzin...stb...


Az enyém kb. 10 éve működik hibátlanul.

A láncot kell időnként élezni ill. cserélni.

2020. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Én elővettem 2 év után a benzines láncfűrészem, és második rántásra beindult a benne lévő benzinnel.

Minőséget kell venni.

Az elektromos csak barkácsolásra, hobbira jó.

És tudj láncot élezni mert szükség lesz rá.

2020. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Hmm , gyengék macera a kabel húzogatása rá ügyelése . Benyás bejaratásara és a beállitására kell figyelni . Alapjárat es levegő benzin csavarokkal pontosan kell bánni . Aztán az üzemanyag keverek aranya és gyertya állapota fontos .
2020. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanannyira megbízhatóak, persze 50-80 ezres összegek felett. Én vágtam már ki 20 méter magas japán akácot elektromos láncfűrésszel, simán ment. A vezetéket húzkodni idegesítő.
2020. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
néha praktikusabb mint a benzines :)
2020. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

A benzinesek többsége csak alkarerősítésre való,

meg a szomszédok idegesítésére.

2020. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk 6 éve van makita elektromos. Minden évben azzal van összevágva a méter fa.
2020. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Kevesebb alkatrész, kevesebb hibalehetőség. Asztalos sógorom vagy 8 évig nyúzta a tőlem kölcsönkértet :-(
2020. márc. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Van egy "régi" AEG típusú elektromosom, ami gyak. egy nagy-sarokcsiszoló egy egyébként erre a gépre gyártott átalakítással, na az szégyenít... (konkrétan egy ilyen, csak ennél jobb esztétikai állapotban: [link] ) Egyszer jött ismerősöm a Stihl gépével és kiröhögte... "elektromos, hagyjad már, gyönge szar, mit akarsz ezzel" majd mikor rátettem a gépet a kb. 40-45-ös átmérővel rendelkező méter fára és azon önsúlyával áthaladt, akkor már nem röhögött...

Hogy az újabb gépek mennyire megbízhatóak, azt nem tudom, de merem feltételezni, ha szánsz rá többet, akkor cserébe tovább is szolgál téged.

Arra jó, hogy ketten vágtok fát, bakon, esetleg földről gallyazni pár perc erejéig, mert egyéb helyzetben a kábel tényleg örökösen csak útban van, vonszolni magaddal. Pl. lábon álló fát kivágni vele, hacsak nem egy vágással, tőben csinálod, akkor csak kiidegel a hosszabbító...

2020. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!