Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keleti fekvésű teraszon mit...

Keleti fekvésű teraszon mit lenne érdemes ültetni?

Figyelt kérdés
Még sosem kertészkedtem, de most, hogy itthon vagyok gyesen szívesen kipróbálnám. Viszont csak délelőtt, nyáron max. 1 óráig süt a teraszra a nap. Virágládába gondoltam fűszernövényeket, esetleg néhány palántát. Melyik azok a növények, amiknek nem gond a keleti fekvés? Ismertek esetleg olyan kertészkedés témájú blogot, ami kezdőknek ideális?
2020. márc. 30. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:

1 óráig azt jelenti, hogy 13 óráig, ugye, nem 1 óra hosszat? Akkor bármi létező növény meg fog élni. Természetesen, csak ha megfelelő mennyiségű földet biztosítasz nekik, mert a kicsi edényben nem lesz nekik egy napra elég víz. A tápanyag nem probléma, mert azt tudod folyamatosan pótolni tápoldattal.

Ha szereted a zöldhagymát, akkor most kapásból el is duggathatsz pár étkezési vöröshagymát, ilyen 5-8 cm méretűeket, ezekből lesz legelőször sikerélményed, 3 hét múlva eheted.

Ha a konkrét zöldségnövényeket kiválasztottad, itt is kérdezhetsz, hogy jók-e a róluk szőtt az elképzeléseid.

2020. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!