Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen láncfűrészt érdemes venni?

Milyen láncfűrészt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szóval a pontos kérdés hogy akksis vagy benzines láncfűrészt vegyek? Kisebb munkára kellene leginkább gallyazni kisebb fák vágására, max 1-2 órás munkákra. Mindenképp Stihl márkájút veszek. Vagy az MSA 120 vagy 140 akksis vagy pedig az MS 180 benzinest. Szerintetek melyiket érdemes megvenni?

2020. márc. 22. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Én is ezen gondolkodom egy ideje. Akkust nem akarok, mert szerintem az akku-technológia még nem kellően kiforrott, a benzinestől meg idegenkedem, tárolni kell a tűz- és robbanásveszélyes üzemanyagot. Az elektromos hálózatra csatlakoztathatónál meg kellemetlen Auchanos (kínai) vásárlási tapasztalatom volt (újracsomagolt, működésképtelen gép) ill. az elfogadható áru készülékeknél mindenféle negatív véleményeket írnak.
2020. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagy gyümölcsösöm(több száz fa) van...

Kissé félve vettem egy egykezes Hecht gépet. Nem bántam meg.

Minden van hozzá,olcsó,erős,könnyű gép. Majd harmada az ára.

2020. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A nagy márka név ne tévesszen meg.Már a múlté a minősége .

Lépj 1 kategóriával lejjebb.Az a márka is van olyan jó,és olcsóbb is. Akksist biztos nem vennék.

Persze ez csak 1 vélemény .

2020. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért is gondoltam az akksist mert azért jóval kevesebb karbantartást igényel, illetve csendes erőben meg megfelel amire nekem kell. A kérdés hogy az akksik hány évet bírnak mert az nem olcsó hozzá. De igazából a benzinessel sincs bajom csak tanácstalan vagyok, valaki erre esküszik valaki arra. Érvek/ellenérveket kéne össze szedni.
2020. márc. 22. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Döntsd el, mennyit fogod használni...

Ezek az aksik azt szeretik leginkább, ha nincsenek 60-70%alá merítve, és mindig fel vannak töltve.

Ellenben nem szeretik, ha pl fél évig nem használod...

A benzines különösebb csesztetés nélkül, száraz szobahőmérsékletű helyen eláll akár 1 évet is meghibásodás nélkül, de azért a benzin romlandóssága miatt érdemes időnként beröffenteni, aztan legalabb a tankban lévőt kidolgozni, lecserélni.

2020. márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Ja, pont ezt akartam írni én is, hogy hiába üzembiztosabb az akkus, de ha a következő tavaszig nem veszed elő, akkor mélykisülés történik, és az akku már nem lesz olyan, mint volt. Havonta kell neki egy fenntartó töltés.

Én is új fűrész vásárlása előtt állok, még én se határoztam el magam, főleg fákhoz kell nekem is. Gondolkoztam egy egykezesen, de azért kell az a 40 cm-es vezető, ha ki akarok vágni egy-egy öregebb fát. Igaz, hogy nehezebb is, de néha meg be kell nyúlni több ág közé, oda könnyebb egy hosszabb lappal.

2020. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Helló! Cégnél DeWalt aksis gép is van és nagyon meglepően jó! DCM 575N-XJ a pontos típusa, az 1800w os vezetékesnél jobban megy és nincs rajta semmi fölös biztonsági kütyü mint a Boss gépeken.Kicsit testes gép de gyárilag 40-es vezetővel jött és nem túlzás neki! 54v-os aksija van a Husqvarnának csak 36v és nem kell külön megvenni-ez jár hozzá.Árához képest szerintem jó gép,2 éve gond nélkül megy pedig a melósok nem vigyáznak rá.Benzinesből Ms 211-alatt szerintem ne vegyél,az is inkább ács fűrész itt a cégnél van egy pár keményfához kicsik.
2020. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!