Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos vagy benzines...

Elektromos vagy benzines fűnyírót vegyek?

Figyelt kérdés
Eddig elektromos fűnyírónk volt. A kert kb 600 m2. Vannak fák, oszlopok, málna stb. A mostani gép 20000 ft volt, elég műanyag, gagyinak érzem, a füvet viszont megfelelő minőségben lenyírja. Benzines még nem volt a családban, most viszont gondolkodok a vásárlásán. 16 éves vagyok, főleg én nyírom a füvet. Szerintem gyorsan megtanulnám a használatát. Maradjak az elekromosnál,vagy váltsak a benzinesre?

2020. ápr. 4. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A 600 m2 elég sok. Nem elég, hogy az elektromos szépen nyír, de általában kisebb, keskenyebb és gyengébb, vagyis a fél életetdet a kertben fogod tölteni minden második héten. Inkább kellene egy nagyobb, erősebb, szélesebb benzines gép, azzal jobban haladnál. Sőt ha egyenletes a kert, akkor vegyél önjáró gépet, akkor még erőlködni sem kell a tolással.
2020. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%

Ha van pluszba 150 ezer forintod vegyél egy jó minőségű benzinest, és pont ugyanúgy lenyirja majd a füvet, mint a 20 ezres gagyi műanyag


Benzinesnél az a lényeg, hogy nem huzgálod a kábelt magad után. Plussz ég, kicsit erősebb.


Itt nekem nagyon nagy a kert, amikor idejottunk, beletoltam a fűbe a régi kis elektromost, haaaat, egyből megállt a kés.


Ide kellett a benzines.

2020. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem gond a kábel huzigálása akkor maradj az elektromosnál. Könnyebb, olcsóbb, egyszerűbb, gyakorlatilag egy penge egy motoron. Kb. 15 éve egy olcsót vettem, azóta nyúzom. A benzinesnek egy csomó hibalehetősége van, karbantartást igényel, benzin, olaj stb.
2020. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
600 m2 határeset, én elektromosat vennék.
2020. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az elektromos azért nem vág olyan szélesen, mert nem is olyan erős mint a benzines?
2020. ápr. 4. 11:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk nagy a terület, vettünk benzinest, de én képtelen vagyok berántani.

Persze ha te egy 16 éves fiatalember vagy, akkor nálad ilyen gond nem lesz.

Azóta a kialakult véleményem az, hogy az utcára, kertre csak elektromos (sokkal szebben nyír) a hátsó kertre, ami nagyobb, arra a széles benzines, de a karbantartása, hibalehetőségei eléggé macerásak.

Benzinesből nem szabad olcsót venni, elektromosból bármelyik jó.

2020. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Könnyebb, egyszerűbb az elektromos? Húzni magad után a kábelt, fordulásnál mindig átdobni magadon, hogy ne menj rá... mi is ezzel kezdtünk, mikor kertesbe kerültünk, de nem egyszer átmentünk a kábelen. Mindegy, ki nyírta.

Kínlódás, ráadásul nem mindegy, hogy milyen alakú a kert. Ha keskeny, hosszú, akkor egy hosszabbító nem is elég.

Nem a költsége miatt mondom, csak hosszabbítóba hosszabbítót dugni nem ajánlatos, nem biztonságos.

Elektromosból is biztos van minőségi, bár azt azért veszik az emberek, mert már 10 ezer körül lehet kapni. Na, ezek 2-3 évig bírják max.


40 körül vettük a benzineset kb 6-8 éve. Semmi baja. Metroban vettük.

Én nő vagyok, én sem tudtam beindítani, nem értettem hozzá. Egyszer megmutatták, azóta gond nélkül kezelem, nincs férfi a háznál. Ha nekem megy, egy 16 évesnek is menne.

Ég és föld a használata. Ahogy írták, valóban nagyobb, szélesebb maga a gép, tehát gyorsabban lenyírja az egész kertet. Biztos, hogy a súlya is nehezebb, de ha én nőként megoldom, akkor egy fiatal fiúnak is menni fog.

Nem tagadom, az év első fűnyírása után van izomlázam, de szinte biztos vagyok benne, hogy elektromos gép esetében is lenne.

2020. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még valami: azt írta valaki, az elektromos szebben nyírja. :)

bocsi, de ezen mosolyogtam.

Olyan jó fűnyírás után végignézni a kerten.

Mitől lenne csúnya, vagyis csúnyább a benzinessel vágott?

Más hajtja meg a gépet, de attól még ugyanúgy egy fém kést pörget meg, az érintkezik a fűvel.

Én még nem láttam csúnyán levágott füvet.

2020. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha bemzinest veszel,onjaros legyen.
2020. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

A kés élezettségétől is függ, lehet ez tévesztette meg, azt aki írta. Egyébként a benzines erősebb, elvileg az nyír szebben, akár tompább pengével is.

2020. ápr. 4. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!