Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tehetek a jácint hagymákka...

Mit tehetek a jácint hagymákkal a kiültetésen kívül, miután elvirágoztak? Csak egyszer virágoznak egy évben?

Figyelt kérdés

Ebben az időszakban mindig sok Jácintot veszek a szupermarketekből, már akad is néhány elvirágzott példány.


Mit tegyek velük? Kiültetni nem fogom, mert lakásban lakom.

Szeretném lehetőleg eltenni egy újra kivirágoztatásra őket. Mit tegyek ennek érdekében?


Évente csak egyszer virágoznak?


2020. febr. 7. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az életben is csak egyszer virágzanak, ha lakásban laksz. Úgyhogy ezek alkalmi virágok, mint a vágott rózsa, felhasználás után irány a kuka.

Esetleg ha van hűvös, de napos helyiséged, amit nem fűtesz, ott az ablakban kellő ideig tudod nevelgetni a leveleket, hogy felhizlalják a hagymát. Biztos nem emlékszel vissza az általános iskolára, ott tanítják, hogy a hagymás növények úgy működnek, hogy a levelek előállítják azt a szárazanyagot (szénvegyületeket), amiből maga a hagyma áll, aztán a levelek télre leszáradnak, és tavasszal a hagyma anyaga fogja megindítani a virágot, amikor még nincs elég levél a virág létrehozásához. Ha nem tudod elvirágzás után kellő ideig megtartani a leveleket, és megfelelő körülményeket biztosítani nekik, akkor a hagyma nem hízik elég nagyra, és nagy hagyma nélkül nem alakul ki a virágbimbó, a következő évben csak levelek jönnek.

Ha tehát hideg helyen, netán fagymentes időben az erkélyen tudod nevelgetni elvirágzás után is egy hónapig a leveleket, akkor elképzelhető, hogy eléggé meghíznak a hagymák a virágzáshoz. (Ehhez persze rendes tápoldatozás is szükséges.) Ha ez megvan, és elég nagyra nőtt a hagyma, akkor hagyni kell kiszáradni, és árnyékos helyen tárolni szeptemberig. Akkor ismét öntözni meg tápoldatozni kell a földet, hogy beinduljon a gyökeresedés, és télen tetszőleges időben lehet virágoztatni.

Én azért nem fogadnék rá, hogy lesz neked ezekből egyetlenegy virágod is.

2020. febr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első nincs képben.

Rengetegen nevelnek cserépben, lakásban is jácintot - sikerrel.

Még csak erkély sem szükséges hozzá.

Gondolom arra akart utalni, hogy szüksége van a hagymának a hideghatásra, de ezt egyszerűen meg lehet oldani: nagyon sokan pár hétre beteszik a hagymát a hűtőbe.

Aztán következő időszakban lehet hajtatni, nincs ezzel semmi gond.

Egy kis tápoldatozás tényleg nem árt, de nem kell túlzásba vinni. Csak akkor kapja, ha már elvirágzott, hogy a tápanyagot a gyökerek felszívják, és arra fordítsák, hogy elraktározzák a hagymába.

Szóval a lényeg: ha elvirágzott, a virágszárat mindenképpen le kell vágni. Utána megvárni, míg magától elfonnyadnak, elszáradnak a levelek. Utána le lehet takarítani a hagymát, és száraz helyen tárolni. Aztán majd később jöhet a hideghatás, és a hajtatás, erről sok infó van a neten.

A jácint olyan virág, aminek fööld sem feltétlenül szükséges. Egy sima átlászó pohár vagy üveg, alján kavicsokkal, hogy a gyökerek beleérjenek a vízbe, de a hagyma ne érjen hozzá... vagy hajtató-üveg, ugyanezzel a céllal.

Lesz még virágod, ne aggódj! :)

2020. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, megértetted-e a kérdést.

Nem arról van szó, hogy a kertben felnevelt vagy megvásárolt hagymát virágoztatni lakásban. Hanem hogy a szobában virágoztatott hagymát ismételten virágoztatni.

Majd mutass képet, ha sikerül. Én még nem hallottam olyanról, akinek ez ment volna. Hideg, csupaüveg előtérben megoldható, de fűtött lakásban nem.

2020. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába flegmázol, te nem érted.

Leírtam, hogy sokan csinálják így.

Szó nem volt kertről.

Azt írtam, sokaknak van lakásban, és igen, évről évre virágzik.

Leírtam a módját is.

Ha nem megy az értő olvasás, semmi baj, olvasd el újra, lassabban. Hátha most sikerülni fog.

2020. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!