Kezdőoldal » Otthon » Kert » Agyagos homokos földem van....

Agyagos homokos földem van. Ha felkapalom és elgereblézem és belekeverték általános viragfoldet van esély h kinő a fű? Most nincs benne gaz nemrég rendeztem a terepet.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Terület nagysága?


Amúgy sorrend: gyomirtozás, (vakondháló), föld, fűmag vagy gyepszönyeg. Volt, van, hogy kapálgatok, de ma már inkább a tömörítéssel, egyengetéssel töltök több időt. Zsákos virágfölddel nem nagyon érdemes nekiállni. Minimum 5 centi réteggel számolnék, tehát mondjuk 3X10 méteres kertnél (ami azért elég kicsike:) 3X10X0.05= 1,5 köbméter az olyan 3 tonna föld, azaz három agyonszakított utánfutó vagy egy fél kisteherautó, de 20 ezer alatt meg kell lennie a projektnek. 20 négyzetméterre egy kiló fűmag, tehát ehhez másfél kiló kéne.


Mindenhol van esélyed, hogy kinő a fű. A kérdés, hogy jövő nyár közepén mi lesz ott.


Ne lazíts talajt! Hiába mondja kertész, van kiírva a kertészeti áruházakban. Amatőrök. Kertészek, de nem kertépítők, nem építőiparban gondolkoznak. Jó a növény gyökerének a laza föld, de itt a fontosabb szempont, hogy nekünk 5 év múlva is egy sík talaj kell, tehát tömörítünk és egyengetünk, nem lazítunk. Már szerintem. Következő kérdés? :)

2020. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csupa jó dolgot írtál, de ha nem lazítja fel, akkor hogy kerül a föld alá a fűmag? :)

Ha homokos a föld, akkor nem túltömörödött, vagyis nem muszáj belejuttatni lazító anyagot. (Ártani nem árt, persze.) Mondjuk, azt nem tudom, milyen az agyagos homokos föld. Az agyag nagyon apró szemcsét jelent, a homok pedig nagyot.

2020. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!