Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire etikus hogy a szomszé...

Mennyire etikus hogy a szomszéd gyomirtója átjön a kertembe?

Figyelt kérdés
Drótkerítés és állandóan gyomírtózik, a közös kerítésünk vonalában az én füvem is 50 cm ki van hallva az állandó gyomírtózástól. Nemrég vettem a telket, nem tudom hogy ez bevett szokás-e vagy bunkóság.
2020. ápr. 19. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem.

De az valahol érthető, hogy a saját telkét szeretné rendben tartani, márpedig az a kerítésig tart.

Eddig vagy nem volt szomszédja, vagy esetleg rossz viszonyban voltak?

Esetleg az előző lakót nem érdekelte, és nem szólt érte?

Te próbáltál már egyáltalán kommunikálni vele?

2020. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Eddig vagy nem volt szomszédja, vagy esetleg rossz viszonyban voltak?"


10 évig el volt hagyatva a telek. Én teljesen rendbe raktam tavaly. Szinte sosem találkozok vele mert nyugdíjas és hétköznap szokott kijárni mikor dolgozom.

2020. ápr. 19. 18:24
 3/12 A kérdező kommentje:
zártkertekről van szó
2020. ápr. 19. 18:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Beszélj vele.
2020. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor logikus, hogy senkit nem zavart eddig.

Illetve tulajdonképpen jól is járt azzal, hogy valamelyest átment a gyomirtó, mert így az elhagyatott telekről nem ment át hozzá a gaz.


Én pont fordítva vagyok, itt élek 10 éve, nyírom a füvet, gondozom a kertet, és egy üres telek a szomszédom, ahová jó, ha évente 1x kijön a tulaj lenyírni az addigra már nyakig érő gazt.

Érezhető, hogy a kerítés környékén több és erősebb a gaz, hiába próbálom nyírni.

Tavaly már nagyon érett bennem a gondolat, hogy bemegyek az önkormányzathoz, erre fogta magát, és megjelent egy motoros géppel.


Szerintem sem lesz más mód, mint beszélni vele. Kellemetlen, mert nem tudod, hogy reagál. De 50%, hogy normális, és megérti.

Egyébként tervezel oda másmilyen kerítést?

2020. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Egyszerűen szólj neki hogy nem szükséges átpermetezni te már rendbe tartod. Nyilván megszokasból csinálja 10 ève gazosodott. Én is át szoktam permetezni 20-30 centit. Egy elhagyott telek van. Néha átmegyek egy méteres sávot is leszórok legalább a bokrok ne terjedjenek át.
2020. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok rosszban a szomszéddal.De egyszerűen nem érti meg a szomszédét mégsem kellene.Tavaly ki permetezte a mákot .

Neki szőlője van,nekünk veteményes .Neki aztán nem számit mire megy a permet.Mi meg esszük az éppen akkor érő termékeket.Nem kell ezt szépíteni,bunkó taplók mindig voltak,és lesznek is .

2020. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg nem használ gyomirtózásnál harangot a permetezőjén.
2020. ápr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben raknék valami lemezt a kerítéshez legalább 80 cm magasságig. Akkor nem jönne át a permet, amit a földre fúj.

Egyébként bunkó dolog a részéről. De én abból indulok ki, hogy aki ilyen bunkó, azzal kár is beszélni, csak direkt rájátszana utána.

2020. ápr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába beszélsz vele, valószínűleg a későbbiekben is úgy fog permetezni, hogy nem hajol oda a kerítéshez, így pedig fog jutni a porlasztott gyomirtóból a jövőben is hozzád is.

Persze ha normális fazon, akkor van rá esély, hogy egy kicsit jobban odafigyel erre és csökkentheti a "károdat".

2020. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!