Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mely zöldségek azok, amelyek...

Mely zöldségek azok, amelyek annyira igénytelenek, hogy teremnek maguk, ha egyszer az ember elültette őket, vagy elszórta magjait?

Figyelt kérdés

Magamtól pl tudom a földi epret, vagy a sütőtököt, hogy ha valahol ott van már, vagy némi mag elhullik, akkor következő évben is fog teremni magától....

De mik vannak még?



#kert #öntermő
2020. ápr. 21. 10:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Ja és gyümölcsök (kivéve fák)... a pontosság kedvéért....)
2020. ápr. 21. 10:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csicsóka, spenót, sóska.
2020. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálam egy helyen a paradicsom, de ehhez kell, hogy éretten a szezon végén leessen 1-2 db.

Ami még vetés nélkül nő nálam az a kapor.

2020. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hagyma, torma.
2020. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rukkola (de egyelni kell, mert a saját magjáról nagyon sűrűn kel ki), csicsóka (kiirtani is nehéz, olyan helyre érdemes ültetni, ahol pl. fűnyíróval kordában tudod tartani).


Gyümölcsök: cigánymeggy (bár a monília megtámadhatja), fosóka szilva, eperfa.

2020. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
torma, csicsóka. sok sikert majd a kiirtásukhoz
2020. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a ribizli bokor volt ilyen, kb 20 évig mindenféle gondozás nélkül termet méghozzá elég bő terméssel.

Sajnos idén kipusztult, de mindenképp pótolva lesz.

2020. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kiirtani glifozáttal lehet őket.


Én a fekete nadálytővel szenvedtem sokáig.

2020. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdemi módon azért nem nagyon teremnek, ha nem gondozod őket. Egyedül talán a torma, de az amúgy is ilyen félvad növény.

Van olyan, mint a csicsóka, ami úgy elsűrűsödik, hogy csupa apró lesz alatta, de ilyen pl. a fokhagyma is, meg van pl. az eper, paradicsom, tök, ami kikel ugyan, de ha nem gondozod, akkor rövidebb-hosszabb idő alatt elöli a fű.

2020. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A csicsóka nem olyan, mint a krumpli? Mármint úgy értem, gondolom annak is a föld alatt a gumói, és a föld felett meg zöldje van, nem???? De az hogy tud úgymond elszaporodni, ha egy helyben van....? Mert a hagyma oké, lesz virága, termése, elszórja a magjait, előbb-utóbb azok meggyökereznek, nőnek...

De a csicsóka hogyan terjed vadon???

2020. ápr. 22. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!