Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan mintha össze száradt...

Olyan mintha össze száradt volna a paradicson levele. Mitől van?

Figyelt kérdés
Tápkockás paradicsomfát ültettem, nagyon sok nap éri és vizet is kap eleget.Sajnos képet nem tudom hogy kell csatolni. Nem trágyáztam előre mert tavaly is nagyon szép termés volt

2020. ápr. 25. 11:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
Valószínűleg beteg lett, atkás vagy ilyesmi. Esetleg kénporral tudod kezelni, de szerintem érdemesebb lenne másikat ültetni
2020. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem simán megégette a nap, az üvegházból ment ki az UV-re, szoktatás nélkül. Ha erről van szó, nem lesz baj, két nap múlva jönnek az új levelek. Agyonöntözni nem szabad, annyira nincs azért meleg, hogy kibírja a korlátlan vizet.

Fotót úgy tudsz mutatni, hogy az Imgurra vagy Kephostra feltöltöd, aztán az ott kapott linket idemásolod.

2020. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A paradicsomon elsősorban peronoszpóra vagy paradicsomvész szokott lenni, kb ugyanaz a kettő. Gombabetegség. Most idejük is van. Tépdesd le a beteg leeleid vagy vágd le, esetleg meg is fújhatod peronoszpóra ellen.


Az elsőző két hozzászóló nem beszél teljes hülyeséget, csak sokkal kisebb a valószínűsége annak, amit ők mindanak.


Ja, dobj képet!

2020. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 25. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:

"A paradicsomon elsősorban peronoszpóra vagy paradicsomvész szokott lenni, kb ugyanaz a kettő."

Hát azért nem ugyanaz...

De abban mindkettő megegyezik, hogy hidegben nem támadnak. Majd amikor éjszaka se nagyon megy 15 fok alá a hőmérséklet, jellemzően május végén, június elején. A kialakulásukhoz nem kell nagy meleg, de az feltétel, hogy éjszaka se legyen túl hideg, mint mostanában. Hacsak nem a termelőnél fertőződtek meg, az esetleg előfordulhat, de azért a tőnél lévő egészséges kicsi levél ellentmond ennek.

A paradicsomvészhez hasonlítanak a tünetek, de a dátum meg a hideg éjszakák nem erre utalnak.

Hogy történt a baj megjelenése? Megvetted a palántákat, azonnal el is ültetted, és hogy volt tovább?

Fagy már nem érhette őket?

Napégés nem kizárt azért, de a képek alapján nem is tipikus. Csak azért gondoltam, mert itt minden tavasszal többen mutogatnak napégett palántákat, kérdezve, hogy mi történt velük.

2020. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amikor megvettem a palántákat el is ültettem még aznap este ennek kb másfél hete. Lehet hogy érte hideg így az este folyamán. 10 közepes paradicsompalántát vettem és 5 piros körte alakú koktél paradicsomot, 3 paradicsom palántám néz így ki. A locsolását úgy oldom meg hogy hajnalban járok dolgozni 04.50 körül locsolok először, nem túl sokat csak amennyit elnyel a föld körülötte aztán este amikor már kezd lemenni a nap mégegyszer locsolok. Igazából csak ennyit tudok róla mondani
2020. ápr. 25. 17:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Ültetés után kb 1 héttel
2020. ápr. 25. 17:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Ekkora palántát nem szabad megvenni.Ezt érte a meleg nap,éjjel meg a hideg .Ilyet csak fóliába szabad átültetni,mert ott nevelkedett.Ha az időjárás passzolt volna is,legalább félig kellett volna földbe tenni.Akkor hozta volna az új gyökereket.Ilyen nagynál amig a gyökérzete szivni kezd,a lombozata tönkre megy .Amelyik megmarad ,hetek telnek el,mire beindul. 15-20 cm palánta el is kerüli a növekedésbe. Ebben az évben az időjárás nem mindennek passzol.Kiültetés előtt a palántákat is edzeni kell.
2020. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Basszus ezt nem tudtam! Elég kezdő vagyok ( tavaly ültettem elöszőr) és elég fiatal is vagyok még. Ebből lehet még valami?
2020. ápr. 25. 19:43
 10/11 A kérdező kommentje:
Isten nem bottal ver, most mentem az esti locsolást intézni erre a vakondok is megjelentek, felásták a fél kertet
2020. ápr. 25. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!