Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy érdemes gyomirtózni?...

Hogy érdemes gyomirtózni? (Permetezőből) Fűnyírás előtt vagy után? Illetve mennyit kell belőle használni? (A márkát nem tudom, úgy kaptam. )

Figyelt kérdés

Utoljára kb. 2dl raktam 10L-be


Kb. 2 hete permeteztem fűnyírás után,sárgulni sárgul,de még nem szárad.


Hogy az igazi,hogy csináljam legközelebb?



2020. máj. 4. 10:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 10-es válaszoló az egyetlen, aki tudja, miről beszél.

Az Amega nevű totális gyomirtó glifozátot tartalmaz, ami zöld felületen szívódik fel, és a gyökérben fejti ki hatását. Ebből teljesen egyértelmű (kellene hogy legyen mindenkinek), hogy hagyni kell minél nagyobbra megnőni a füvet, mert minél nagyobb a felszívó felület, annál több szert tud beszívni. (Ami gyomirtó a talajt éri a fű közt, az azonnal hatását veszti.)

2 dl elég az egyszikűekhez meg a magról kelő kétszikűekhez. Évelő kétszikűekhez (acat, szulák, keserűfű, stb.) kell legalább 3 dl, vagy ha még nem elég nagyok, akkor inkább 4, mert nagy gyökérmennyiség társul kevés zöld részhez. Két irányból permetezve, jó fedettséggel.

És ahogy a 10-es írja, használni kell tapadásfokozót, mert pl. a tarack leveleiről lepereg a víz. Az egyszikűek (fűfélék) amúgy sokkal érzékenyebbek erre a szerre.

2020. máj. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!