Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen műtrágyát tudtok...

Milyen műtrágyát tudtok ajánlani egy illetve két nyári növényekhez?

Figyelt kérdés
Elakarok kezdeni kertészkedni itthon. Nem igazán vagyok jártas a témában. Valamielyen komplex hatású műtrágyát tudtok ajánlani ami egynyári és kétnyári fajoknak is jó. Az is érdekelne hogy ha tőzeg alapú palánta földbe vetem a magokat amiben alapból van műtrágya, túl tudom trágyázni a növényt ha még adok neki plusz műtrágyát?

2020. máj. 6. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetesen, túl tudod trágyázni.

A palántaföldekben/virágföldekben lévő tápanyag 2-3 hónapra elég, utána meg tápoldatot használj, azt jól lehet adagolni, és a gyökerekhez juttatni.

Létezik lassú oldódású műtrágyagranulátum is, ami az év során folyamatosan adja le a tápanyagot, de ilyen drága dologra szerintem kár költeni.

A Vitaflóra elég jó és nem túl drága, és sokféle tápoldata van, a saját növényeid igényéhez igazodva tudsz választani:

[link]

2020. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De miért akarod trágyázni? Simán elülteted balkon vagy általános földbe és kész.
2020. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazából vettem egy könyvet A kertészkedés nagy könyve. Ott írja hogy koplex hatású műtrágyát adjunk az egynyáriakhoz ha magrólvetjük, kétnyárihoz pedig szuperfoszfát műtrágyát ajánl (ezt már palánta ültetéshez :) kipróbálnám 1szer a magvetést is de persze késöbb megveszem a kis palántákat egyszerűbb..
2020. máj. 6. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi azt nem olvastam hogy magról veted őket.
2020. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A magvetést már korábban kellett volna. Én már a héten kipalántáztam vagy 150 egynyárit.

Van, amit még most is lehet, de akkor sokáig lesznek üresek az edényeid, most már bármi kültéri virágzót meg lehet venni a piacon.

Az jó, amit írnak, hogy kell a komplex, csak nem egyből vetéskor, hanem utólag, tápanyagpótlásra.

A palántaföld az palántanevelésre jó (de ezek az olcsók arra se). Virágföldet vegyél, valami jobbat, abban nyugodtan lehet palántát nevelni, én is abban szoktam.

2020. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Átírtam, és csak a felét pótoltam a kitöröltnek.

Lényeg, hogy saját keverésű talajkeverékhez érdemes tenni szilárd műtrágyát, készen vett virágföldhöz nem kell, mert abban már benne van. Annál majd tápoldattal pótold, amit elhasznált a növény.

2020. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen tudom már későn vagyok jövőre fogok neki most még csak informálodok:)
2020. máj. 9. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!