Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fiatal gyep nyírása napok óta...

Fiatal gyep nyírása napok óta tartó esőben - ajánlott vagy sem?

Figyelt kérdés

Nemrég füvesítettünk, eddig csak egyszer volt lenyírva. Most lett volna aktuális hétvégén újra, de napok óta esik. Már nagyon hosszú, muszáj lenne lenyírni, viszont sok helyen olvastam, hogy a fiatal füvet nem szabad úgy nyírni hogy csupa víz/sár a talaj (több oldal azt tanácsolta, még a sima locsolást is mellőzzük előző nap, pedig az semmi az esőhöz képest). Gondolom valami alapja csak van ennek, szóval valószínűleg valami baja lesz, ha így állunk neki lenyírni.

Viszont most jó ideig ilyen időjárást jósolnak, szóval azt kár várni hogy felszárad.


Végül is szabad most nyírni? Nem lesz kitaposva? Hogy tudunk rá jobban vigyázni? Vagy jelenleg hagyjuk inkább nőni és elfeküdni? Vagy mi legyen?


2020. máj. 26. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A felázott talajból a kasza kiránthatja a fű szálakat.
2020. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elektromos fűnyírót alapból nem ajánlott esőben vagy nedves fűre használni. Nedves füvet nem sikeres vágni, mert nem igazán törik a levél és inkább összetapadnak a levelek.
2020. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezért gondoltuk hogy nem jó nekiállni. :(

De így meg lassan már elfekszik, nagyon megnőtt az elmúlt ~1 hétben..

2020. máj. 26. 13:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp le kellene vágni. Pont az ilyen esős idő tesz neki a legjobbat, és ha nyírva van esős időben sokkal hamarabb fog jól besűrűsödni.

Egyébként fél nap alatt szikkad annyit a talaj, hogy rá lehessen menni géppel.

Én tavaly füvesítettem, hasonló esős idő volt késő tavasszal mint idén, nagyobbra állítottam a vágási magasságot gépen, és kényelmesen le tudtam nyírni eső után 6-8 órával a füvet.

2020. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a taposás miatt mondom, hogy nem kellene.

Persze, ha nem ázott át annyira a föld, akkor elég, ha megszárad. Nem baj, ha vársz pár napot még, a fűnyíró majd felhúzza a lefeküdt szálakat.

2020. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy tűnt, ma végre jó lesz az alkalom. Erre most elkezdett szakadni, úgyhogy ma se jön össze. :D

Hát, kíváncsi leszek mi lesz így ebből...

2020. máj. 27. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!