Kezdőoldal » Otthon » Kert » A képen látható állat (a...

A képen látható állat (a krumplimon) barát, vagy ellenség?

Figyelt kérdés

A fotó tegnap estefelé készült. Ma d.u. megnéztem, még mindig ott volt, ugyanazon a bokron. Az a fekete ürülék-féle talán tőle van(?)

[link]


2020. jún. 13. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy szöcske vagy sáska, igazán sokat nem árt a növénynek.
2020. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én sáskára tippelnék, és meg van a maguk haszna.


[link]


[link]


[link]


Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy a fekete ürülék tőle származhat-e, vagy sem.

2020. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Érdekes,hogy tegnap estefelé készült az a fotó, amit feltöltöttem, de ma délután még kétszer is megnéztem, és ugyanazon a krumplibokron van. Az ürülékfélék már nincs a leveleken. Nem olyan félős fajta (él,mert mozog, azt láttam)...közelről is fotóztam (kb. 20 centiről), de nem menekült el
2020. jún. 13. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy az ürülék?

Lehet, hogy valami lárvák és bekajálta?

Mert akkor még hasznos is.

2020. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az 1-es 3-ik linkje szerint ez fűrészlábú szöcske lehet, ami a cikk szerint fokozottan védett.
2020. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akár hasznos is lehet, mint a katica, vagy a darazsak, mert levéltetveket pusztitja. Valahol keress rá, ha már beazonosították, hogy mivel táplálkozik, abból kiderülhet, hogy miért van ott.
2020. jún. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Krumplibogár viszont rágja a leveleket!
2020. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem sáska, hanem szöcske. A hosszú csápjáról látni.

A szöcskék általában vegyes táplálkozásúak, növényeket és rovarokat is esznek, de fajtól függően vannak különbségek. Lehet, hogy ez zöld lombszöcske, ami ragadozó, de viszont nálam is van ilyen a krumplin, és nálam is ilyen rágások vannak körülötte.

Azért nem félős, mert a krumpli levele mérget (solanint) tartalmaz, és akár a levélrágásból, akár a krumplibogár/levéltetű megevéséből, de bejut a szervezetébe, és ilyen pilledt lesz tőle.

2020. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amíg nincs tele a krumpli levele mindenféle bogárral (több száz), addig nincs mit aggódni.
2020. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!! Sokmindennel egybevág a legujjabb tapasztalásom: Volt itt tegnap egy ismerősöm, aki olyan hozzáértőbb-féle, szerinte szöcske..meg is tudta ugratni...de nagyon be van lassulva (nem az ismerős). Most, levélírás közben (vas. de.) kimentem megnézni, ugyanott van, ahonnan tegnap elugrasztotta az ismerős. A mellette levő levélen pedig egy krumplibogár. 25 bokor krumplim van (jövőre több lesz...most ültettem először krumplit...csak kb 3 éve 'kertészkedem'. A 25 bokron (összesen) az elmúlt héten, talán minden nap találtam 1-4 krumplibogarat. Érdekes, hogy a környéken se volt (most) bogár, de éppen a szöcske melletti levélen volt egy. Lefotóztam, mellékelem.

[link]

2020. jún. 14. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!