Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy termesszek? (1 hektár)

Hogy termesszek? (1 hektár)

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 1 hektáros (1000 nm²-es) telket, amin termeszthetek és mellette egy kisebb telket, ahol lakom. Szeretnék megtermelmi mindent amit csak lehet a családnak, hogy ne kelljen venni.

A következőket szeretném kiültetni:


- almafa 6 db

- körtefa 2 db

- őszibarackfa 2 db

- sárgabarackfa 2 db

- nektarin 2 db

- szilvafa 2 db

- ringlófa 2 db

- cseresznyefa 2 db

- meggyfa 2 db

- kivi 1 db

- gránátalma 1 db

- datolyaszilva 1 db


- málnabokor 2 db

- áfonyabokor 2 db

- szeder 2 db

- ribizli 2 db

- egres/köszméte 1 db

- homoktövis 2 db

- tőzegáfonya 2 db

- füge 1 db


- szőlő 50 db

- diófa 1 db

- mandulafa 1 db


Szezonban kint:

- napraforgó 20 db

- kukorica 20 db

- sütőtök


Üvegházban a következőket szeretném termeszteni, hogy a jeges eső ne vigye el a termést:

- paradicsom

- paprika

- cukkini

- patiszon

- tök

- káposzta

- kelkáposzta

- karfiol

- brokkoli

- karalábé

- sárgarépa

- petrezselyemgyökér

- paszternák

- zeller

- édesburgonya

- hagyma

- foghagyma

- póréhagyma

- retek

- saláta

- jégsaláta

- rukkola

- spenót

- spárga

- padlizsán

- gomba

- eper

- sárgadinnye

- cukordinnye

- görögdinnye


- csicseriborsó

- lencse

- bab

- mungóbab

- zöldbab

- zöldborsó

- sárgaborsó


Szintén üvegházban déli gyümölcsök (törpe változatban)

- banánfa 2 db

- avokádófa 2 db

- citromfa 2 db

- narancsfa 2 db

- mandarinfa 2 db

- grapefruitfa 1 db

- pomelo 1 db

- mangófa 1 db

- papajafa 1 db

- sárkány gyümölcsfa 1 db

- ananász 20 db ültetvény


Szerintetek elég lesz a földterület egy vegán 4 fős családra? Adjátok tanácsot hogy kb hány üvegházat építsék és hogy ültessem a növényeket, mit mivel érdemes?


2020. jún. 27. 15:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ezeket kihagytam (szintén üvegházban)


- kelbimbó

- mángold

- cékla

- édeskömény

- uborka

- olajbogyófa

2020. jún. 27. 15:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak elkeseríteni, de egy hektár az nem 1000, hanem 10.000 (tízezer) négyzetméter...

ha csak elírtad, akkor bocs.

2020. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy hektár az viszonylag nagy.

Elég keves darabszámra az a fa.

Nekunk sokkal kisebb kertünk van és több minden belefér.

- málnabokor 2 db


- áfonyabokor 2 db


- szeder 2 db


- ribizli 2 db


- egres/köszméte 1 db


Tudod, hogy milyen kevés lesz ezen?

2 málna bokron alig lesz egy pár darab, nem elég minimum 20 darab malna bokor kell ha akarsz is vele kezdeni valamit. Egresbol is kell vagy 5. Két darab ribizlin is max kostoloba lesz.

Elvileg bőven elég egy családnak minden elfér.

Lesz időtök foglalkozni vele? Erre csak akkor lesz idő ha nem dolgoztok és 100% ban a kertre forditjatok minden időtöket.

Munka mellett mi a sokkla kissebb kertel sem birkózunk meg.


Azt, hogy miből mennyi lesz az elég majd megtapasztaljátok idővel.

De egy ilyen jelentős földterülethez alkamazott is kellene, metszeni, permetezni, füvet nyirni, kapálni, betakaritani. Ez egy focipálya méretű telek.


Ja és ha csak az üveghazban szeretnél zöldséget termeszteni akkor bizony extra nagy uveghaz kell, egyébként ritka az olyan jégeső ami tönkretesz mindnet nalunk mióta élek nem volt ilyen soha. Én vennek egy kis üvegházat amibe mar kora tavasszal lehet ültetni és korán lenne retek salata stb.

De egy család egesz eves ellátását nem lehet üvegházban megtermeszteni vagyis nagyon nagy kellene ami felesleges ráforditás és non stop öntözni kellene a nyári melegben.

2020. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, csak elírás volt :)


Köszönöm az eddigi válaszokat :)


Azt hittem, hogy a bokrok jól termelnek, de köszönöm a tanácsot, megfogadom és akkor felemelem a bokrok számát :)


Igazából 100%-ig ezzel szeretnénk foglalkozni. Van egy kiadó ingatlanból bevételünk és ha a kaját megtermeljük magunknak, akkor az bőven elég másra.

A gázolást mulcsozással gondoltam kiváltani és gyűjtenénk az esővízet plussz az üvegház fűtés napelemmel menne.

2020. jún. 27. 15:58
 5/13 A kérdező kommentje:
*gazolást
2020. jún. 27. 15:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az esőviz édeskevés, ha aszály van mint pl idén tavasszal akkor rengeteget kell öntözni. Szóval kell egy jó kút. Nem lehet/ nem érdemes mindent mulcsozni, amig kicsi a novény kapálni kell a mulcs sem ad teljes védelmet sok gyom egyszerűen átnövi. Vannak hátrányai is a a mulcs alatti nedves földön elszaorodhat a meztelencsiga ami lerág mindent.

Latom nincs valami sok tapasztalatod de majd kialakul.

Az üvegházad télen igényli a fűtést amikor szinte nem is süt a nap, szóval ezt átkellene gondolni elég utópisztikus.Télen a napelemekkel nem sokra mész. Költséges lesz a kifűtése.

2020. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Hát valóban nincs sok tapasztalatom benne.

Igazából én is belátom hogy az üvegház nem túl praktikus (kivéve déligyümölcsöknél, mert ott muszáj), viszont nagyon félek az egérféléktől (fóbia) és tudom hogy ilyen veteményes között szeretnek lenni. Alúlról tudok ellenük védekezni erre való ráccsal, de attól félek hogy bemennének a veteményes közé, bár mondjuk magaságyádon természeténék zöldségeket üvegházban vagy üvegházban kívül is, de oda is bemászhat.

Esetleg ehhez hasonló lapos üvegházakrólit gondolsz? Ezzel működhetne a zöldségtermesztés, hisz ezeket nem kell szerintem fűteni/hűteni.

[link]


[link]

2020. jún. 27. 16:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézetem szerint túlságosan sok fajta gyümölccsel akarsz foglalkozni. Ezt én lehetetlennek tartom. Ajánlom, hogy néhányból termessz sokat, a fölösleget eladod és az árából megveszed, amit nem termesztesz, de akarod fogyasztani.

Gondolj csak a kártevőkre, növényi betegségekre és az ellenük való védekezésre: permetezni kell, de mellette érik a fogyasztani való gyümölcs... Hogyan óvod meg?

Ha ez olyan egyszerű lenne, ahogy elgondolod (amint leírtad), akkor mások is ezt csinálnák.

Nem tanácsolom.

2020. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam: az általad elképzelt növényeknek más-más a talajigénye, a talaj pH-ja iránt. Ezeket együtt termesztve valamelyikük csak sínylődni fog.
2020. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha nem láttam egeret a zöldségeskertben. A búzamezőkön élnek pockok ott van táplálékuk. Eleve rejtőzködő állat akkor szoktam látni ha befogja az egérfogó vagy hozza a macska. Szerintem irrelevans erre a fóbiára alapozi a növénytermesztést.

Igaza van a 8 asnak én is sokmindennel próbáloztam van pl egy 15 éves kajszi barack fám ami 1x termett 3 barackot mert mindig lefagy. Áfonyát is lehetetlen volt termeszteni a kertünkben.

Nem, nagyobb üvegházra gondoltam ez nagyon kicsi.

2020. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!