Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak azzal a fiatal...

Mit csináljak azzal a fiatal fával aminek a kérge sérült?

Figyelt kérdés
egy részen megrepedt mert nekitolták a fűnyírót tavaly és ott seb keletkezett rajta.ehhez a sebhez nagyon közel elkezdett lerohadni a kérge és alatta találtam egy nagy kukacot. Most ott nincs kérge mert lejött. mivel kenjem, mit csináljak vele? amúgy egészségesnek tűnik a fa, szerintem menthető. az a darab kéreg, amit láttam hogy rohad, az ma jött le, szóval még friss az a felület, szerencsére nem a napos oldal felé van.

2020. júl. 23. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Ebből már nem lesz tökéletes fa . Vegyél majd másikat.

A fa kérgén keresztül szállítja felfelé a nedvességet.

Nem vagy te kertész,hogy az ilyet orvosolni tudjad.

Igazából még ők sem nagyon foglalkoznak ilyennel,csak ha értékes fáról lenne szó.

2020. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Mezőgazdasági szakboltban kapható valami kence, amivel a friss felületeket lekezelik, akkor a kártevők nem bántják, és a fa többi része tovább él, fejlődik... Ennyi miatt még nem kell lemondani róla.
2020. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

fényképet!

vagy a fogorvosodnak is elég a diagnózishoz az, amit a telefonba mondasz neki?

2020. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyuék mésszel le kenték derék magasságig meg vmi permetet is kapott a fánk azt már szak boltban adták nem tudom mi volt a neve 1000ft körül volt (cseresznye fa)

Nekünk is ugyan ez a baja volt. Mésszel 3 rétegben kenték egy darab hangya nem volt rajta meg semmilyen bogár.

2020. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit se csinálni vele. Nyáron nem jellemzőek a törzs sérülésein támadó betegségek, se gombák, se baktériumok. Ősztől tavaszig veszélyes a helyzet, amikor nedves és hideg az idő. Ezért szokás az érzékeny csonthéjasokat nyár végén metszeni, mert olyankor nem kell lekezelni a sebeket, mégse fertőződnek, mert nincs mivel. Két nap alatt beszáradnak a sebek a melegben, és kész.

A másik dolog, hogy bekenni a friss sérülést kell. Ha jól értem, most egy elhalt kéregrész esett le, tehát az alatta lévő rész is jó régen elhalt. Ide felesleges bármit is kenni.

A kukacot likvidáld, és vizsgáld meg a helyet, van-e másik. (Pl. almafa törzsének talajszinten lévő részén a farontó lepkék hernyója szereti tönkretenni a kérget.) Ha van még elhalt kéregrész, azt szedd le, mondjuk csavarhúzóval (de nagy kárt azért ne okozz), néha 15-20 kukac is van ott egy halomban. Az nem számít, hogy északra vagy délre néz, egyébként nap felé nézve még hamarabb beforradna a friss seb - ha lenne, de nincs.

A részleges kéreghiányt jól ki tudják heverni a fák. Nálam az egyik gyümölcsösben az őz dörzsölte le az agancsával egy 2 éves őszibarack kérgét, csak az egyik oldalon maradt meg kb. 1 (egy) cm szélességben. Amikor eladtam azt a földet, akkor ez a fa kb. 15 cm törzsvastagságú volt, és nagyon erős, egészséges. A kérgén egy vékony forradás volt, de a háncs az évek alatt körbenőtte még a csupasz részt is.

A háncs amúgy nem felfelé szállít valamit, hanem lefelé, a gyökerek irányába szállítja a levelek által legyártott cukrokat és egyéb vegyületeket.

2020. júl. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!