Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv!Van egy 2 éves banánfám,mo...

Májki 31 kérdése:

Üdv!Van egy 2 éves banánfám,most hozott kb 8 új hajtást,mikor és hogyan kell leválasztani az új hajtásokat? Valamint néha besárgulnak a levelei,kell rá valami tápoldat? Köszi az értelmes válaszokat

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell, csak lehet. Akkor érdemes, amikor már van saját gyökerük a sarjaknak. Mikor van 3-4 levél, olyankor már biztos van gyökér is. Valószínűleg törni is lehet, de vágni egész biztosan, ott, ahol legvékonyabb a sarjat meg a fő növényt összekötő rész.

Természetesen, minden cserepes növényt kell tápoldatozni, mert pár hónap alatt elfogy a cserépben lévő tápanyag. Bármilyen jobb minőségű általános tápoldat megfelel.

2020. júl. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát leválasztottam 2 db-ot.Nagyon sok gyökere volt,leválasztottam ott ahol a legvékonyabb,átültettem külön pálmaföldbe--kis marha trágya,alá kicsi kövek,ahogy kell,de igen csak kezd száradni,és nem tudom mitől,táp oldatoztam, is ahogy kell.
2020. szept. 26. 10:22
 3/3 anonim ***** válasza:

A pálmaföld nemigen lehetett probléma, szerintem nem sokban különbözik az általános földtől.

Ha bolti marhatrágya volt, akkor az biztos érett lehetett, az se volt hiba, esetleg kicsit felesleges. Köveket én nem használtam volna.

Az nem lehetett, hogy túl nagy cserepet használtál, és ehhez képest túlöntözted? Mert az okozhatott esetleg gyökérpusztulást. Meg a túlzott tápoldatozás is kinyírja a növényeket. Ameddig rendesen be nem indulnak, be nem szövik gyökerekkel a földet, addig nem szabad tápoldatozni, elég a földben lévő műtrágya. Ha gondolod, mutass fotót, amin látszódik a növények és cserepek aránya.

2020. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!