Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni a most összel...

Mit lehet tenni a most összel lehulló dió fa levelekkel és más fa levelekkel? Tavaly az önkormányzat elvitte idén már nem mert drága.Eltüzelni nem lehet akkor mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Komposztálni.
2020. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Diofa levelet nem ajánlot
2020. szept. 2. 21:59
 3/12 remetdol ***** válasza:
100%
Bálintgazda is azt mondta, hogy lehet, csak hosszabb ideig kell.
2020. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem akarod komposztálni (a diófalevél nem tesz jót neki, de hát...), akkor vidd ki egy falu határába és biztonságot szavatolva - égesd el. Tilos, de ki látja?
2020. szept. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


A komposztban élő mikroszervezetek kétféle anyagot nem tudnak lebontani:

-sugárzó anyagok,

-nehézfémsók.


Tessék nyugodtan az összes levelet komposztálni.

2020. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van egy kb. 4 m3-es komposztálóm raklapokból sok mindent komposztálok. A múltkor kínomban már magaságyást is építettem, mert voltak olyan ágak és bokrok nyesedékek amiket nem tudtam komposztálható méretűre vágni. Néztem különböző aprítógépeket. Kölcsön is kértem a szomszédtól. Ami igazán hatékony lenne és tényleg mindent le tudna darálni az több százezer forint és most épp nincs "kedvem" egy ilyet venni. Az olcsó húsnak meg híg a leve.

Szóval aki ezt az egész f..szágot így kitalálta az szokás szerint egy luxus lakópark közepén lakik és még életében nem látott metszőollót.

2020. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van utolsó!


Az rendben van, hogy betiltották az avartüzelést. Sok hülye a lehullott leveleket meggyújtja, s napokig bűzölög.

De amikor én meggyújtom a tavaszi nyesedéket, az szinte füst nélkül elég, kevesebb bűzt csinál, mint a vegyestüzelők 90 százaléka.


SEMMIVEL sem lesz jobb a levegő, mert a sok hülye továbbra is tüzelni fog szeméttel.

Vagy fojtott égés, vizes fa.

Amíg ez nem változik, a levegő sem lesz jobb.

2020. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Komposzt.

De még legvégső esetben is inkább kiszórnám valahova az erdőbe (nyilván csak a leveleket, szatyor és egyéb szemét nélkül), mint hogy meggyújtsam... ideje lenne már elfelejteni a kényszeres pirózást. :(

2020. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem az van hogy a dió levélben van valami anyag mit a növények nem kedvelnek?
2020. szept. 3. 11:12
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Igen, igen!

Jól sejted (jól hallottad) Kérdező.

A diófalevél tartalmaz olyan anyagokat (a fenti válaszomban utaltam is egy kurta mondattal erre), hogy van benne, amit a növények nem kedvelnek. Nézd csak meg a diófák alját - alig nő alatta fű. Hasonló az akác és a fenyő is, de mindegyik más anyaggal "mérgezi" a talajt. Ettől függetlenül lekomposztálhatod, keverd jócskán más szerves anyaggal és sok földdel. Ekkor már nem lesz akkora a hatása.

2020. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!