Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kezdjek neki a paradicsom...

Hájaaa kérdése:

Hol kezdjek neki a paradicsom termesztés szabadföldön fortélyainak?

Figyelt kérdés
Szeretnék amikor el jön az idő, lehetőleg olasz típusú paradicsomot ültetni. Kb 3-4sor 30m/sor területem van. Nagyon kezdő vagyok kb csak itt-ott youtube-n nézegettem eddig a termesztésről videókat. Fő célom a paradicsom püré készítése. Mik azok a tippek-praktikák amik után tudnék nézni, lehetőleg kicsit profibb emberektől. Azt olvastam most a poloskák miatt elég nehéz lett a paradicsom miatt foglalkozni, így egyre jobban aggaszt az egész h nem egy könnyű feladat ez. Tisztán hobbi a cél és egy jó féle pradicsomszósz/püré lenne az álmom.

#paradicsom #paradicsom termesztés
2020. okt. 9. 13:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban igaza van annak, aki az üzletit olcsóbbnak tartja. Az olasz gyártmányú, papírdobozba csomagolt püré még ráadásul nagyon finom is.

Viszont a kérdezősaját paradicsompürét akar készíteni. Nem tudom, milyen mértékű fogyasztói vagytok a pürének, de mi 5 kg paradicsomot veszünk a piacon és egész évre van belőle széles szájú üvegekben raktározva. Még másoknak is jut belőle. Az 5 kg paradicsom megterem (beleértve a nyersen való fogyasztás közepes mértékét) 8-10 száron, fajtától függően. Jövő után változtathatsz a jövő év tapasztalatai szerint. A palántanevelést illetően eligazít a magvak zacskóján található leírás.

2020. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem determinált növekedésű (azaz folyton nővő) paradicsomot vetsz, vagy ültetsz, akkor 5-8 tő paradicsom ellát annyi terméssel, amennyiből egy 4-5 fős családnak egész évi paradicsompüré szükséglete megvan. Még akkor is ha a kertben 3 Garfield lakik, akik imádják a lasagne-t. És ahhoz sok paradicsomszósz kell. Ez a 4 sor 30 méter paradicsom egy rémálomnak tűnik inkább, mint hobbinak :-)
2020. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nekem is az jutott eszembe rögtön, hogy ha a kérdezőnek CSAK 500 liter paradicsomszósza lesz ennyi területről, akkor valamit nagyon elront. :) Hobbinak elég 10 m támrendszeres akkor is, ha a paradicsomot is paradicsommal eszi valaki.

Ha hobbi, akkor felesleges irkálni, hogy nem éri meg. Hiszen mások meg elmennek hobbiból síelni sok pénzért, drága felszereléssel, aztán jól elfáradnak, megfáznak, eltörik a lábukat, hát az meg még annyira se éri meg, mégis csinálják... Ehhez képest a paradicsomtermelés egy hasznos és veszélytelen hobbi, nem pénzt visz, hanem hoz.

Kérdező, ha Youtube-on utánanézel, az alapnak jó. Annak ellenére, hogy ott is minden hülyeséget és értelmetlen dolgot felraknak, ugyanúgy, mint blogokra meg "szakmai"-nak tűnő oldalakra. De azért némi fogalmad mégis lesz, innentől már a részletekkel kell törődnöd. Pl. hogy honnan lesz palántád. Mert hogy meleg szobában az nem fog menni, kell vagy egy fóliasátor, vagy egy nagyon világos, mérsékelten fűtött helyiség. A hely határozza meg, hogy mikor szabad nekifogni.

Szóval, ha már lesz elképzelésed, akkor a konkrét dolgokról kérdezz itt, azt javaslom. Meg azt, hogy az első évben próbálkozz ugyan pár szál palánta előállításával, tesztelni a lehetőségeidet, de valószínűleg jobban jársz, ha veszel a piacon szabadgyökeres palántát május elején. Aztán ha kitart a lelkesedés addig, hogy beletanulsz a palántanevelésbe, majd akkor előállíthatod az összeset.

Ha a saját kertedben akarsz termelni, akkor simán belefér, hogy naponta végigmész, és leszedegeted a poloskákat, olyan hihetetlen tömegben nem özönlenek, hogy ez ne lenne elég. Ha nem szorongatod őket, csak óvatosan megfogod, akkor nem lesz büdös a kezed, saját tapasztalat.

2020. okt. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki hozzászólását, hasznosak voltak.

Egyelőre hobby, de nem titkolt szándékom későbbiekben, hogyha van egy pici bevételi oldala akkor miért ne használnám ki?

Persze, boltban olcsóbb stb de ez mind marketing kérdés, tudjátok a sz@rt is el lehet aranyárban adni :)

Annyi a lényeg hogyha megszeretem, és még profitálok is belőle akkor nyert ügyem van :)

2020. okt. 13. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!