Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika, paradicsom palanta...

Paprika, paradicsom palanta magot mikor ultessek el otthon? Ultethetem mindjárt tőzegkaspoba?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 10:08
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Még bőven ráész. Tönkre megy ha most elveted.
2021. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tavasszal kell majd ültetni
2021. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de tőzegkaspoba lehet egyből?
2021. jan. 4. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, oda is ültetheted.
2021. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2021. jan. 4. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Most is ültetheted, de elég fény és meleg idő igényeseket. Mi március 15.e körül szoktuk elvetni a magokat, utána később palántázni.
2021. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Márciusban Gábor napkor .
2021. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor ültesd, amikor az általad biztosított körülmények ehhez megfelelőek lesznek. Ami fűtött üvegházban lehet február közepe, fűtetlen fóliában április eleje, stb.

Én március 10-20 között szoktam (fajtától függően), úgy, hogy kelésig meleg szobában tartom, kelés után fűtetlen, két irányból üveges előtérbe viszem, de még ott is kevés a fény, és amint lehet, kiviszem a palántákat egy védett déli zugba, csak szükség esetén viszem vissza az előtérbe. Szóval, nálad is a körülmények szabják meg, hogy mit mikor kezdhetsz.

2021. jan. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tőzegkaspó lelassítja a kiültetés utáni eredést, mert időbe telik, hogy a tőzegen áthatoljanak a gyökerek. Jobb a műanyag edény, amiből kiütöd egyben a földlabdát, és a gyökerek azonnal elkezdhetnek oldalra növekedni.

A tőzegben a kiszáradás is nagyon erős lehet a kiültetés előtti hetekben, amikor már a szabadban vannak a fejlett palánták, és nem lesz elég a napi egyszeri öntözés. Hacsak nem háromszoros méretű edényt használsz.

2021. jan. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!