Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aloe Vera palánta öntözése?

Aloe Vera palánta öntözése?

Figyelt kérdés

Mindenhol elolvastam, mindenhol pár hetente írja az öntözést, télen havi 1x. EGYETLEN EGY OLDAL NEM ÍRNÁ A PALÁNTA ÖNTÖZÉSÉT, csak a nagyokét.

Hetente 1x öntözöm az én palántámat és szárad kifelé:

[link]


Már 2-3x öntözöm hetente és kezd középen új hajtás is kijönni: [link]

Csak sajna ahol már elvékonyodott, az már nem jön helyre a zselé benne.


A kérdésem hogy miért van ennyi értetlen oldal és miért nem lehet megtudni hogy a palántákat milyen időközönként kell öntözni???


2021. márc. 8. 09:41
 1/8 A kérdező kommentje:

Anya palánta ahonnan van a hajtás:

[link]

2021. márc. 8. 09:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Öntözheted heti 2x. Ha sok neki a víz, azzal fogja jelezni, hogy lekonyul a levele, érzésre puha/vízzel teli lesz, akkor mindenképpen hanyagold az öntözést. Amúgy nem tudom, én a palántámat is 2 hetente locsoltam, és elég volt neki, a tiéd valami iszákos egy faj lehet. :D
2021. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire "szakszerű" de leírom, hogy én hogy csinálom.

Megjegyzem, annyi aloém van, hogy tucatszámra dobom a szemétbe, mert már mindenkit elárasztottam vele.

Szóval:

Elsősorban vízben kigyökereztetem azokat a sarjakat, amiket le akarok ültetni. De nem csak éppenhogy, hanem dús, többágú gyökérzetet várok ki. Utána leültetem és a kezdetekkor, míg a növény bele nem köt a földbe, hetente 1-2x locsolom, de csak annyit, hogy a földje enyhén nyirkos legyen. A pangó vizet leöntöm, napfényes, világos helyen tartom. (Leültetés után, pici korban)

Utána nyáron kiteszem a kertbe/teraszra, de csak árnyékos oldalra.

Ha sok napot kap bebarnul. Nyáron heti 1x öntözöm, akármilyen meleg van.

Télen leviszem őket az ablakos - tehát világos - szuterénbe és hagyom békén tavaszig. Novembertől-márciusig legfeljebb 1x locsolom meg. Ennyi!

2021. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát heti 1-2x öntözni a palántát. Neten még csak senki meg sem említik...

Annyi volt a csomagolásán hogy Made in Netherlands (Hollandia) és egy vöröskereszt rajta, jelzése gondolom hogy gyógyító fajta.

Köszi nektek.

2021. márc. 8. 10:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, én nem vízben gyökereztettem, hanem már ki volt, a nagy mellett nőt 2 kis darab palánta már begyökerezve. Mikor átültettem akkor szépen leválasztottam tőle. Nőni meg csak akkor képes ha vizet kap és másnapra már nagyobb, ha 1 hétig nem öntözöm akkor 1 hétig nem képes nőni sem... Ezért nem megy a fejembe amit neten írnak 1-2 hetente...
2021. márc. 8. 10:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tapasztalgasd ki, hogy mikor érzi magát a legjobban!

Ártani csak a túllocsolással lehet neki, mert kirohad, egyébként agyonütni sem lehet. Nekem ősszel letört egy hajtás és csak tavasszal vettem észre, vízbe dugtam és észhez tért, meggyökeresedett.

Ha valamiért mégsem sikerül, szólj nekem nyáron, ajándékba küldök neked 20 kg-ot!:)

2021. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, az 3-as voltam, a 6-os válasszal is.
2021. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen, ezt csak saját magad tudod kitapasztalni, hogy nálad éppen mi jó neki.


Alapvetően tényleg kevés vizet igényló növény, de nagyon nem mindegy, hogy hol van. Ha magas a páratartalom a házban/lakásban, akkor kb. locsolni sem kell. Ha száraz a levegő nagyon, akkor viszont sokkal többször igyénli, mint amiket ajánlanak. Nálam pl. extra szárazság van, ha nem locsolom heti rendzserességgel, akkor elszárad a gyökérzete és kifordul a cserépből, és agyáltalán nem fejlődik.

2021. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!