Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek az orchideámmal?

Mit tegyek az orchideámmal?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam a páromtól egy gyönyörű lepke orchideát szeretném életben tartani nagyon sokáig. Egy pici műanyagba van aminek az alja lyukacsos és még plusszba egy pici cserébben van. Erős a levelei viszont 6 virágból kettő elkezdett lekonyulni és szeretnék kérni tanácsot hogy ez mitől lehet, valamint vettem neki tápoldatot azt a picit ami ilyen önadagolós abból mennyit tegyek rá? Nagyon tapasztalatlan vagyok viszont fontos számomra ez a virág segítsetek hogy mit hogyan csináljak.

2021. márc. 27. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Legjobb, ha interneten nézel utána, mert látás nélkül bajos tanácsot adni.

A földje bizonyára jó (könnyű, homokos, vízáteresztő). Amit rosszul tehettél: túlöntözted, vagy nem kap elég fényt (de a jelek nem erre utalnak).

Az nem lehet, hogy a virágja a végét járja, ezért lehullik? Neveld tovább, talán még az idén, vagy jövőre minden bizonnyal virágozni fog. Nehogy túlöntözd és az edényében sose álljon víz.

Ennyit így - látatlanban...

2021. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat!!! Én kaktuszról írtam, de Te orchideáról kérdeztél.

Nézz utána az interneten vagy szakkönyvben. Ezt sem szabad túlöntözni, a cserepe átlátszó legyen, mert a gyökereivel is asszimilál. Itt az interneten is van kérdés a gondozásáról. Keress rá az "orchidea, vagy orchidea gondozása" kulcsszavak között.

Ráakadtam egy kérdésre, mindjárt elküldöm linken.

2021. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2021. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A virághullás valóban lehet az elöregedés miatt. Soha ne legyen vízben a cserép alja. Lényegében úgy kell kezelni, mint egy tűző napfényt nem kedvelő pozsgás növényt. Ne gondold azt, hogy víz kell neki, mert nem kell sok. Elég, ha a cserepet hetente egyszer vízbe meríted 20-30 percre, utána hagyod mind kicsepegni. Ne tápoldatozd, csak ha majd kibírt már nálad pár hónapot.
2021. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kapjon fényt, tápoldatot sosem kapot, locsolni ritkán 2-3 hete szoktam egy picit, virágzas alatt még ritkábban. Fakérget egyszer cseréltem. Nálam ez van, és sokat virágoznak.
2021. márc. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a bolti orchideaimat nyáron hetente télen 2-3 hetente beáztatom vízbe. A cserepet feltöltöm vízzel. Ebben hagyom 20 percet és kiöntöm a vizet. Neki pára kell.

Én nem táp rudat használok, hanem folyékony oldatot. Abból az előírás szerint adok. Utána szépen virágzik.

Én se értettem hozzá, ennyit tapasztaltam ki és gyönyörűen hozták a virágokat.

Férjem megnézett egy csomó videót a gondozásukról és kettőt azok szerint variált, azok tönkre is mentek. Pff

2021. márc. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A másik hogy érzékeny növények, nálad más a klíma mint a boltban. Valószínűleg le fogja dobni a virágokat. De nem baj. Hoz majd újat. A levélén látszik ha baja lenne, de annak meg neten olvass utána. A lényeg hogy teljesen ne száradjon ki viszont álló víz ne legyen benne. Ez bevált nekem h fél óra alatt telr szivja magát, az elég egy hétig. 2 hetente tapoldat és lassan hozza is a virágokat
2021. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!